Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megkaptam a kombinált teszt...

Megkaptam a kombinált teszt eredményét. Közepes kockázat jött ki Down - kórra. 13 + 4 hetes vagyok. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Nincs fogadott orvosom, SZTK - ba járok. Ilyenkor mi van? Bemehetek megbeszélni a dokival a lehetőségeket? Nézegettem a genetikai vérvizsgálatokat, szeretnénk további vizsgálatot. Ezt kivel kell megbeszélni? A 75.000 forintos down szűrésen gondolkodunk. Vagyis ezt szeretnénk. Kicsit bepánikoltam.

2021. szept. 23. 09:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
Elküldenek genetikushoz, ő meg felajánlja a verveteles, fizetős teszteket és az amniocentezist.Annak az eredménye remélhetőleg megnyugtató lesz és elvezheted a babavarast.
2021. szept. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem el fognak irányítani (nógyógyász) genetikai tanácsadásra, megbeszélni a továbbiakat. Nem vagyok biztos benne, mert én a kombináltat magánban csináltam, ott úgy volt, hogy egyből a genetikus közölte az eredményt.

Mi előtte csináltattuk meg a 75ezres Prena alapot, így én nem is aggódtam túlzottan a 12 hetes szűrés miatt.

Azt még te is megcsináltathatod, de az sztk-ban a magzatvíz mintavétel vagy a másik fajta (nem jut eszembe a neve) ingyenes, és nem biztos hogy ezzel előbb lenne már eredményed. De ha mindenképp szeretnéd elkerülni a magzatvíz mintavételt, akkor érdemes befizetni rá.

2021. szept. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
30%
Először is: nyugi!! Bemész a dokihoz, megbeszéled. Amúgy hány éves vagy? Az anyai életkor erősen dob a rizikón közben meg minden rendben. Uh-n orrcsont, tarkóredő rendben volt? Ha igen, én nem aggódnék. A sima kombinált tesztet már rég le kellett volna állítani mert csak beparáztatják feleslegesen az anyukákat. Megcsináltatod a tesztet és utána meglájátok. Ne pánikolj minden okés lesz!! ❤
2021. szept. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
32 éves vagyok, első baba. Orcsont látszott, 1mm volt a tarkóredő. 12 + 3 napos volt a baba az ultrahang alapján. A tesztnél nagyon alacsony lett a Papp-A 0,370 MoM és a szabad B-hCG meg magas 1,451 MoM. Akkor bemehet sztkba és ott tovább irányítanak? Egyébként 1:490 hez lett az arány.
2021. szept. 23. 10:17
 5/25 anonim ***** válasza:
25%
Én ezen az eredményen nem aggódnék nagyon. Mindenképpen tovább mennék, de nipt teszttel, erre nem vállalnám be az amniot. A véreredményed húzta le, de csak a papp-a alacsonyabb a kelleténél. Szóval először is nyugi nagyon nagy a valószínűsége, hogy minden rendben. Angliában pl ezzel az eredménnyel nem küldenek tovább sehova. Nem kell lehúzni a kombinált tesztet. Nem rémisztgetik a kismamákat, hanem biztos ami biztos alapon a közepes kockázatúakat is tovább küldik. Persze alacsony kockázattal is lehet téves eredmény, mint ahogy a nipt tesztnél és az amnioánal is (csak erről szeretünk nem tudomást venni). Szóval nyugi, ez az egy hét amíg megjön az eredmény kemény lesz, de minél előbb menjetek el további vizsgálatra, hogy megnyugodj!
2021. szept. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindannyiótoknak! 😘 Közben elértem a védőnőmet is. Ő is ugyanezt mondta. Holnap irány a doki, ő majd tovább irányít. Mindenképpen szeretnénk további invazív tesztet.
2021. szept. 23. 10:40
 7/25 A kérdező kommentje:
Nem invazív tesztet! Szúrkálást esetleg utána, ha az rossz lesz.
2021. szept. 23. 10:41
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Szuper! Én is így döntöttem volna. Boldog babavárást és sok erőt neked! Minden rendben lesz! :)
2021. szept. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül az amniocentézis, azaz az invazív vizsgálat ad 100%-os eredményt. Nálunk több kismama vám, akiknek nem volt pontos az anyai vérmintából vizsgált eredménye.
2021. szept. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
kivánom,hogy a babád downs szürése j oeredmény legyen semmi betegsége ne legyen,egészséges legyen
2021. szept. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!