Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hét hetes vagyok és inzulinrez...

Hét hetes vagyok és inzulinrezisztenciám van más is mért étkezés után alacsony cukor értéket?

Figyelt kérdés
Tartom a diétát, és az orvos írt fel merckformin 750es gyógyszert is. A reggeli cukrom mindig jo 4,6 körül. Viszont most elkezdtem mérni etkezesek után is 1-1,5 órával hogy nehogy magas legyen. Viszont reggeli után 4,0 mértem, ebéd után 3,9 volt. Valamit rosszul csinálnék esetleg? Más is járt már így? 2 hét múlva megyek orvoshoz.

2021. szept. 25. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Hany gramm szenhidratot viszel be naponta, hogy van elosztva? Lehet, hogy tul keves, esetleg tul keves a lassu, es igy gyorsan lecsapja a cukrodat
2021. szept. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy tizedes eltérés nem számít. Az otthoni vércukormérőknél benne van a hibahatárban. Viszont ha hipós tüneteid is vannak, akkor érdemes egy ideig kerülni a gyors szénhidrátokat. Pl délelőtt én egyáltalán nem tudok enni gyorsat, pedig ugye elvileg tízóraira lehetne.
2021. szept. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

160g szénhidrátot 30-20-50-20-40. Viszont lehet hogy sok a gyorsan felszivódó szénhidrát, gyümölcslevet iszok délelőtt és uzsira is. Akkor lehet ez a gond.

Köszi a válaszokat! :)

2021. szept. 26. 09:30
 4/5 anonim ***** válasza:

1 órával mérd, ne 1,5-el, ez az első fontos dolog.

Másrészt nekem is IRem volt, és első trimeszterben jóval alacsonyabb cukorértékeim. Vedd figyelembe hogy jelentősen megemelkedik a véred mennyisége ebben az időpontban, a hormontermelés is felgyorsul, ez a sok változás a cukoranyagcserére is hatással van.

A terhesség alapvetően inzulinrezisztens állapot, de így se garantált hogy milyenek pld. rosszak lesznek egyből a cukorértékeid.

Az ajánlás ilyenkor ugye az, hoyg 2. trimeszter elején (16-18. hét) elmenni előrehozott terhelésre, ha ilyen háttered van, ha az negatív, akkor még egy a szokásos időben (24-26. hét). De ahogy írtam, semmi se garantált, a rossz értékek se.

Amúgy ha nem hipózol, akkor annyira iszonyúan nem aggódnék most ezeken az értékeken, de ahogy írtam, 1 órára mérj csak.

2021. szept. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi 🙂
2021. szept. 27. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!