Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Liszteriózis gyanúja esetén...

Liszteriózis gyanúja esetén hova forduljak? Menjek az ügyeletre, vagy hétfőn a háziorvoshoz?

Figyelt kérdés

Köszönöm a segítséget!

Lehet, hogy csak megfeküdte valami a gyomrom, de félek.


2021. szept. 25. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy nem sima gyomorrontás, hanem liszteriózis? Mit tapasztalsz?
2021. szept. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy csak sima gyomorrontás. Hasmenésem van, egyelőre nem túl erős. Illetve enyhe hányinger is társul hozzá. Ha nem lennék terhes, akkor eszembe sem jutna bármi különös. Ettem ma hurkát, nyilván sütötték, de korábban sosem volt tőle semmi bajom, ezért aggódok.
2021. szept. 25. 21:59
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy enyhe hasmenéssel azért terhesen sem kell ügyeletre rohanni. Az enyhe hányinger meg terhesség alatt épp nem különleges tünet.

Egyél egy kis főtt rizst vagy burgonyát natúran csak pici sóval, egy kocka étcsoki, egy bögre fekete tea...

Ha rosszabbodik a helyzet, csillapíthatatlanul hányni is kezdesz és influenza szerű tüneteid mutatkoznak, azzal már lehet ügyeletre menni.

2021. szept. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem szokott hányingerem lenni. Az ügyelet csak azért merült fel, mert nem tudom, hogy liszteriózis esetében például milyen hamar kell beavatkozni. Megcsináltatom magánban is a vizsgálatot, nem probléma, csak nagyon nem szeretném, ha valami megfertőzne a magzatot :/ Nem tudod véletlenül, hogy ezt csak székletből lehet-e vizsgálni?
2021. szept. 25. 22:10
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem, lehet vérből és agyvízből is.
2021. szept. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olvass először utána a liszteriózisnak. Évente 10-20 beteget regisztrálnak Magyarországon. A fejlett országokban 1 millió emberből 0,1-10 ember kapja el. Nagyon kicsi a valószínűsége, hogy pont köztük vagy, ne izgulj! A lappangási idő 9 órától 3 hónapig terjed. Általában 3-4 hét. A tüneteid simán lehetnek a terhességtől. Most várom a harmadikat, és eddig minden terhességem más volt, mástól voltam rosszul stb. Neked első baba lesz?
2021. szept. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A liszteriózis terhességben kifejezett lázzal, influenzaszerű tünetekkel (fej és izomfájdalom), elesettséggel jár, legalábbis amit agresszívan kezelni kell.


Sült hurkától az esély kb nulla a listeria legnagyobb ellensége a hő. Típusosan nyers vagy hűtött élelmiszerektől lehet pl tejtermékes saláták, nyers zöldségek, sajtok, hideg húsáruk (és a rossz hűtőhigiénia és tárolás a ludas szinte mindig), és ahogy utolsó is írja, extrém ritka itthon (is).


Ami inkább valószínű, hogy a hurka megcsapta a gyomrod.

2021. szept. 26. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A hurka az az étel, aminek az összetevőit megfőzik a bélbe töltés előtt. Tehát a belsősêg, a hús/húsnyesedék, szalonna, esetenként a rizs, mind-mind abálva, azaz főve kerül bele.

Tehát ha esetleg nem sütik meg evés előtt, akkor sem okoz bonyodalmat.

Szerintem egyszerűen csak megterhelő volt a gyomrodnak ez az étel.

Igazuk van az előttem szólóknak, nézz utána a betegségnek.

2021. szept. 26. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A betegségnek utánanéztem! (A véres hurka készítésének nem.) Az alábbiak miatt kezdtem el miatta aggódni.

Egyes weboldalakon azt olvastam, hogy még terhesen sem jár feltétlenül kifejezetetten erős tünetekkel, hanem lehet egészen enyhe is ez a fertőzés. Ezt a 10-20 fő regisztrált beteget is olvastam, de úgy voltam vele, hogy az is pont 10-20-szal több mint a 0, és ha csak én vagyok az egyetlen regisztrált beteg idén, engem az is zavarna :D


Igen, első baba lesz. (Valaki kérdezte :) ) Ahogy sejteni lehetett :D

2021. szept. 26. 09:03
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

🤦‍♀️ jaj istenem.

Mond alapban hipochonder vagy, vagy csak az első terhesség vette el a józan paraszti eszedet?

2021. szept. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!