Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Camembert sajt és füstölt...

Bogus20 kérdése:

Camembert sajt és füstölt lazac terhesség alatt? Más is volt így, hogy olyat evett rendszeresen amit nem kéne?

Figyelt kérdés
Félidős múltam, és sajnos ma hallottam először hogy nem szabadna. Napi rendszerességgel ettem eddig vagy az egyiket vagy a másikat, mert úgy kívántam. Nem is tudatosult bennem, hogy nyers dolgoknak számítanak.

2018. dec. 26. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
A halat nem igazán szeretem, 1-2 alkalommal ettem rántva mindegyik terhességem alatt. A camembert isteni rántva, egyébként ha pasztőrözöttet választasz, akkor nincs baj “nyersen” sem. 😊 Nekem ami durva méreteket ölt, az a kóla, az egyik babával szinte minden nap megittam 1, de volt, hogy 2 litert is. Zéró, így a cukor nem volt baj, de szénsav, koffein, stb. Mindegyik gyerkőc makk egészséges. 😊
2018. dec. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem ettem ilyeneket, de ha bajt okozott volna, akkor azt már tudnád. Esetleg a továbbiakban ne edd, ha félsz tőlük.
2018. dec. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Fennáll a liszterózis veszélye, ami halva szülést, fogyatékosságot okozhat. Mostmár ne egyél , és reménykedj , hogy nem lesz baj. Egyébként nem teljesen értem , hiszen tele van az internet , hogy nyers húst, és pasztörizálatlan sajtot tilos enni. Na mindegy.
2018. dec. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
Reméljük nem lesz baj. Én karácsonykor ettem francia salátát amiben ugye nyers tojássárgája van (tartárban). Ma tudtam meg és én is aggódok nehogy baj legyen:(
2018. dec. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Ha a sajt pasztörizált tejből volt, akkor semmi gond vele. (A bolti csomagolt nagyjából mind az)

A lazac nem szerencsés, reméljük hogy minden oké, de többet ne egyél.

2018. dec. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
Elozo a Camambert lenyege pont az, hogy pasztorizalatlan ( mindegy hol veszi ) , azert peneszedik, ez a lenyege.
2018. dec. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Az első trimeszterben ettem egy kis camembertet (pizzán), semmi bajunk nem lett, de utána azért figyeltem rá, hogy ne egyek. Ja és tonhalat is ettem egyszer. Rendszeresen azért azt hiszem nem fogyasztottam ilyesmit, ez a kettő csúszott be. Az jó ha eddig nem lett bajotok, de mostmár inkább ne fogyaszd őket.
2018. dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
6-os, olvasd el egyszer a csomagolt sajt összetevőit a boltban!
2018. dec. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A camambert sajt inkább a penész miatt kérdéses.


Részlet Szarvas Veronika dietetikustól (forrás: Sajtbisztro oldal)


"Várandósok, figyelem!

Ezeket a sajtokat kerüljétek:


Fehérpenészes sajtok, pl.: camembert.

Vöröspenészes, vagy más néven rúzsos sajtok, pl.: pálpusztai.

Kékpenészes sajtok, vagy más néven márvány sajtok, pl.: roquefort.

Ezeknek a sajtoknak magasabb a víztartalmuk és a keménysajtoktól eltérően kevésbé savasak, ezért ideális közeget biztosítanak a baktériumok szaporodásához. De vigyázzunk, ugyanis a hetek óta hűtőben tárolt, egyébként biztonságosnak ítélt sajtokban is megtelepedhetnek hasonló törzsek."


A füstölt lazac még csak a kezdet, füstölt kolbászt vagy sonkát sem szabad enni és a nyers tojással készült tiramisu is egy időre kerülendő. :(


Most az a legfontosabb, hogy ne parázz. Keresd fel az orvost, beszéld meg vele és elmondja a lehetőségeket.

2018. dec. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
37%
Én szoktam enni camambert sajtot és lágy tojást is. Sőt előző terhességemnél sok füstölt kolbászt ettem. Nem parázok és jól vagyunk. Én olvastam ezekről már az első terhességem alatt is, de szerintem ez túlzás, anyám nem hallott róla 3 egészséges gyereket szült...
2018. dec. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!