Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Covid-oltás ebben a helyzetben?

Covid-oltás ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Most vagyok 15+4 hetes kismama, eddig nem kaptam 1 Covid oltást sem, az orvosaimat (mind házi, nőgyógyász, védőnő), megkérdeztem, 100%-os igen/nem választ egyiktől sem kaptam. Szerintetek beadassam/beadathatom az oltást már? Decemberig mindenképp dolgozni fogok, így az otthon maradok és vigyázok magamra annyira nem opció. Kérlek szépen, veszekedés nélküli válaszokat írjatok! Nagyon köszönöm!

2021. szept. 28. 13:23
 1/5 anonim válasza:
0%

A munkád megköveteli a szérumot?


Te hogy érzed?


Az “úrad” mit mond?

2021. szept. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A munkahelyemen bár szorgalmazzák, de nem erőltetik az oltás kérdést, 10-en vagyunk egy irodában, de ezt leszámítva nem számít fokozottan veszélyesnek a vírus szempontjából. A párom már beoltatta magát, és én is beoltattam volna, ha nem estem volna teherbe, így viszont nagyon félek, hogy ártok a babának, nem is mostanában, hanem a távoli jövőben, akár nagykorában kijövő kockázatok/mellékhatások miatt. Ugyanakkor nyilván intenzívre sem szeretnék vele kerülni, koraszülés, stb az esetleges oxigénhiány miatt. Nehéz.
2021. szept. 28. 13:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Átérzem, bár tanácsot sajnos nem tudok adni. Én nem vállaltam be az oltást terhesen, de meg tudtam azt tenni, hogy a tervezettnél hamarabb eljöjjek táppénzre.

Lehet, hogy hülyeség, de én terhesen is elég erősnek gondolom az immunrendszeremet, és így is van bennem para. (Volt olyan, hogy mindenki covidos volt az irodában, de senkitől sem sikerült elkapnom. Akkor még nem voltam terhes.) Egyébként szinte mindenhova felveszem már a maszkot. Ha tömegközlekednem kéne azt túl nagy kockázatnak érezném. Te kocsival jársz dolgozni?

2021. szept. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Orvos barátnőm beoltatta magát, sőt, ő anno alig várta, hogy végre lehessen terheseket oltani. Azóta megszült, időre, semmi baja se neki, se a babának.

De rengeteg oltott terhessel találkozom, nulla komplikáció volt eddig.

2021. szept. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
26%
Detto. Aki oltas utan babat akart,mindegyik ismerosunknek osszejott. Bar nyilvan van rengeteg hormonbeteg is hazankban,sajnos nagyon sok ertelmileg visszamaradott honfitarsunk fogja oket is az oltasra fogni,amiert nem tudnak teherbe esni.
2021. szept. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!