Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire volt rossz az első...

Mennyire volt rossz az első trimeszter?

Figyelt kérdés
Mindenki ennyire szenved?
2021. szept. 28. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Én már mondhatni rutinos vagyok (5.gyerek) ,de ennyire,mint ennél a babánál,még sosem szenvedtem. Alapból rossz a gyomrom,aztán voltam kovidos és azóta nem bírom megenni semmilyen húst és hagymás dolgokat,de még a baba is rátesz egy hatalmas kanállal. Ha ég a gyomrom hányingerem van ,és öklendezek.Ha nem ég a gyomrom ,hányingerem van öklendezek. Minden kajától felforul a gyomrom.😭 Ez most tényleg kegyetlen...

2021. szept. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Dettó a covid miatt. Nekem első baba

De biztos hogy a covid szövődmények tesznek rá egy óriási lapáttal

Átérzem amit mondasz

2021. szept. 28. 17:54
 3/12 A kérdező kommentje:

Kéne már egy ilyen csoport ilyen kismamáknak

Olvastam h nem vagyunk egyedül :(

Csak attól félek ha nem eszünk baja lesz

De szinte már semmit nem tudok megenni

Rothadt szaga van már a kenyérnek is

2021. szept. 28. 17:55
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Én teljesen egészséges voltam, mégis végigkínlódtam az első trimesztert. Lefogytam, nem ettem jóformán semmit, és minden vizsgálatnál megkérdezték, hogy beteg vagyok e, annyira sz.rul festek. :D Mindig mondtam, hogy nem, csak terhes vagyok, és remélem majd elmúlik.


Szerencsére a 14. hétre elmúlt.

2021. szept. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem egyikkel sem volt semmi bajom. Ilyen is van. 😊
2021. szept. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Én még a covid idők előtt túlvoltam az első trimeszteren, és bizony nagyon kegyetlen volt. Utólag visszagondolva fogalmam sincs, hogy éltem túl, sőt, hogy lehetett az, hogy körülöttem senki nem vette észre, hogy mennyire szenvedek :D Én folyamatosan azt éreztem, hogy ebbe mindjárt belepusztulok. Állandóan hányingerem volt, szagoktól függetlenül, ez csak egy állapot volt és kész. Reggelente hánytam is, az mellékes volt, hogy volt-e valami a gyomromban vagy sem, ha mást nem, magában a gyomorsavat. Azért ittam már néha vizet, mert az legalább kevésbé görcsöltetett hányás közben, mert legalább volt mit visszaadni a természetbe. De amikor nem hánytam napközben is, sosem volt étvágyam, képtelen voltam enni bármit is, de aztán meg az éhségtől émelyegtem megint, szóval ördögi kör volt.

Plusz az álomkór. Engem az is rettenetesen kikészített. Állva elaludtam volna bárhol. Ezen mondjuk a hányinger sokat segített, elég sok energiát allokáltam arra, hogy visszafojtsam az ingereket, amíg elérek egy mosdóig vagy legalább valami bokorig, ha nyilvános helyen voltam, ez elvonta a figyelmem az állandó, iszonyú erejű fáradtságtól.


Nekem is a 14. hétre múlt el. Onnantól már jó volt. 5 kilót fogytam addigra, a teljesen normális súlyomból (szóval nem voltam előtte sem túlsúlyos). A védőnő is és az orvos is megnyugtatott, hogy ez a babára semmilyen negatív hatással nincs, ő elveszi, ami neki kell. Az én érdekemben javasolták a vitaminokat és a vizet, meg így kb bármit, ami lent marad, hogy éhen azért ne haljunk. Amúgy igazuk volt, tankönyvi 3,5 kilóval született időre, azóta is egészséges és tökéletes.

2021. szept. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mindkettőnél olyan volt, mintha nem is lettem volna terhes
2021. szept. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Én még az első trimesztert taposom, két hetem van még belőle de néha iszonyatos tud lenni, persze vannak jobb napok. Mikor hanyingerem van, párom mindig azz mondja hogy a kis hajoskapitanyunk ideoda, hajozik a viharos tengeren 🙃
2021. szept. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én most várom a 4.babámat az első háromnál semmi bajom nem volt de ez most bepótolja az összeset.Reggeltől estig folyamatosan émelygek alig tudok letuszkolni pár falatot mert közben meg olyan éhes vagyok mint a farkas.Sokszor még a víztől is felfordul a gyomrom.
2021. szept. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
Nekem is rossz volt a 14. hétig. Eleinte csak egyszer kétszer émelyegtem pár percig, utána folyamatosan egész nap, végül lett belőle pár hányás is. Gyomorégés is társukt hozzá mindig természetesen, plusz a kívánósság. Az imádott tejhabos kávémat elfelejtettem egy időre, reggel meg pláne képtelen voltam meginni. Azóta iszok megint de már nem olyan nagy élvezettel mint terhesség előtt. De most a 2. trimeszterben már minden ok.
2021. szept. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!