Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszteres kismamák,...

Első trimeszteres kismamák, mennyire jellemző a rossz közérzet, rossz hangulat, ingerlékenység, sírhatnék, fáradékonyság?

Figyelt kérdés
Egyrészt boldog vagyok, hogy kismama vagyok, (nagyon várt baba), de tele vagyok félelemmel, mert veszítettem már el babát. Nem tudom, összefüggésben van-e ez az egész napos hangulatommal? Vagy a hormonok játszanak benne szerepet? Ti hogy vagytok?

2014. jún. 12. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Hormonok játéka, majdnem mindenkivel előfordul.
2014. jún. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos én is veszítettem màr el babàkat...

9.hétben vagyok és 6 hetesen kezdődött az émelygés ami érdekes módon nàlam nem reggel jelentkezik hanem a du-i esti óràkban. Estére a hasam is hatalmasra puffad. Elég nyűgös vagyok és a pàrom is hamar fel tud idegesíteni most.

De én örülök minden kellemtlen tünetnek is mert így tudom h odabent rendben minden.

Te is élvezd ki a terhességed minden percét még akkor is ha néha kellemetlen tünetekkel jàr! Meglàtod minden rendben lesz. Mennyi idős kismami vagy?

2014. jún. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is 9. hétben vagyok. Nem is a testi tünetekkel van bajom, ésa puffadáson és fáradékonyságon kívül nincs is más. Nem émelygek, nem hánytam eddig. Inkább a hangulatommal nem tudok megbarátkozni. Nem minden nap ilyen, de ha rosszul indul, az egész napom ilyen. Szeretném élvezni a terhességet, de a félelem nagyobb. Talán idővel ez az érzés elmúlik. Ha látom, hogy minden rendben odabent, biztos csak a boldogság marad.
2014. jún. 12. 17:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Szioka

Nalam az 5. Heten kezdodtek a rosszulletek. Eleinte mellfeszules,mindennapos emelyges. Egy hettel kesobb kezdodott a hanyassal egybekotott folytonos emelyges. Ejjel-nappal. Sirhatnekom volt mar egesz nap...A 8. Heten elkezdtek enyhulni amikor meg kellett volna jonnie,meg is ijedtem,rohantam az orvoshoz,de minden oke volt...utana rajottem ennek igy kell lennie. 12hetes multam,de meg mindig 0-24 be hanyingerem van :) majd elmulik :)

De igazabol.. mar nem banom. A babaert mindent! :)

2014. jún. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Margit84 ***** válasza:
Ez ilyen szerintem. Az alap helyzetem ugyanaz mint nálad. 6-8 hétig voltak rosszulléteim. MEg szinte végig álmos voltam egyfolytában aludni tudtam volna... Most kezdek feléledni hogy valamit tudok is csinálni. Sokszor levert vagyok, és kb 3 másodperc alatt tudom elbőgni magam, ha a férjem valami olyat mond, ami éppen akkor abban a pillanatban nem tetszik (zárójelben megjegyezném semmi bántó amin sírni kéne). És most még bennem van egy oltári nagy para, mert kb ennyi idősen ment el az előző baba.... úgyhogy már baromi türelmetlen vagyok az egy hét múlvai ultrahang egy örökkévalóságnak tűnik...
2014. jún. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első babaámnál az összes felsorolt tünet végigkísérte a terhességem, plussz hánytam, de úgy, hogy fogyás lett a vége és majdnem kórház. Most a másodikkal még szörnyűbb, mert nem hányok csak ritkán, viszont ami bent marad az olyan szinten kavarog, hogy ájulás közeli az állapot. Ha épp nem alszok akkor viszont vagy szétvet az ideg, vagy sírok, vagy röhögök, de azt egész nap....kemény hangulatingadozások :/ Remélem majd normalizálódik azért :)

Veszítettem el én is babákat, nagy babákat is sajnos, de nincs félelmem miatta.

2014. jún. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én még csak az 5. héten vagyok, nálam a mellfeszkó és az állandó álmosság játszik egyelőre. Hányingerem csak nagyon enyhe van, ritkán és nagyon rövid ideig tart. Hányni még nem hánytam a terhesség alatt.

Szerintem a jövő héttől elkezd majd beindulni a "gépezet" és akkor jön a cucc sugárba, meg minden, ami ezzel jár, bár van, aki megússza, de igazából nem is érdekel, csak minden okés legyen a kis albérlővel! :)

2014. jún. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Huu nekem szörnyű volt az első trimeszter..imadom a picimet aki a hasamban növekszik de a hormonok nagyon meggyotortek!hanyas etelundor ,sav,fàradtsag,undorító nyàl,rossz kedv..kb magatehetetlen voltam alig tudtam kimenni az utcara csak orvoshoz es a vedonohoz mentem:)))
2014. jún. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja majd elfelejtettem sírtam kb ket naponta ami ràm alalpból egyàltalàn nem jellemző..előző voltam!
2014. jún. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!