Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olvastam,hogy idén akinek...

Olvastam,hogy idén akinek betölti a 91.napot a magzata az is vissza kapja a szja-t jövőre.Ez mennyire igaz?Ezt hol kell igényelni.Illetve ha minimálbérre van bejelentve az ember az mennyi pénz kb? A hvg honlapján olvastam.

Figyelt kérdés
2021. okt. 1. 10:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Nincs meg konkrét rendelet... Ez a rész tegnap derült ki. Szerintem nem kell külön igényelni ha lesz ilyen. Adobevallason látni fogják.
2021. okt. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
Bocsánat de ez nem így van, ez a kettő két teljesen külön dolog. A 91. Naptol családi adokedvezmeny jár ami egy gyerek után 10.000ft per hó, nőgyógyászat ad róla igazolást hogy betoltotted, maguktol nem, adnal, pénzt utána. Az idén befizetett szja egy másik dolog, akkor jár vissza ha, minimum 12 hetes terhesseget toltod még idén, de amúgy ez még nem jelent meg a kozlonyben, addig nem hivatalos. A bruttó fizetesed 15% a havonta fizetett szja, ennek logikusan a 12x-et adják elvileg vissza jövőre.
2021. okt. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat, most keltem, félre olvastam a kérdést😂😂😂 szóval a valaszom első részét ne vedd figyelembe, a végét csak h mennyi az annyi😂
2021. okt. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Közlöny tegnap jelent meg, érdemes elolvasni.
2021. okt. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Azóta nem néztem mert most keltem de a számítás az tuti, könyvelőm mondta
2021. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet törölni a választ mert hulyeseget irtam az elejen 😂
2021. okt. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A rendelet szerint az, aki a családit kapja, automatikusan megkapja majd a pénzt, oda, ahova a családit. A másik fél év végéig nyilatkozhat, hogy hova kéri majd az utalást (hogy hogyan/hol, ez pontosan nincs leírva). A befizetett szja-dat utalják vissza, ez a bruttó fizud 15%-a (komolyan létezik 2021-ben olyan, aki nem tudja, mennyi adót vonnak le a fizuból?).
2021. okt. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

[link]


[link]



[link]


Nemcsak a gyereket nevelő szülőknek, hanem azoknak a nőknek is jár az szja-visszatérítés, akik még 2021-ben betöltik a terhesség 12. hetét – mondta el Novák Katalin családokért felelős miniszter csütörtökön a Kossuth Rádióban, illetve Facebook-oldalán is ezt írta. forrás 444.hu

2021. okt. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szerintem ez hitelesebb és pontosabb infót ad, mint bármelyik cikk. És innentől kezdve ez mindent meg is válaszol a kérdésre. :)

2021. okt. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%

Nincs meg konkrét rendelet...


de, van. Go to MK.

2021. okt. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!