Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire fájdalmas és kockázat...

Mennyire fájdalmas és kockázatos a magzati kromoszómavizsgálat?

Figyelt kérdés
Bár eddig minden eredményem tökéletes volt,a 18 hetes genetikai ultrahangon mégis az derült ki, hogy a babám koponyájában ciszta, míg a veséjében minimális vesetágulat látható, ezért kromoszómavizsgálatra jegyeztek elő. Állítólag a méhlepény bolyhaiból vesznek mintát, így egy kicsit félek tőle, érdekelnének a tapasztalatok és a vélemények a beavatkozásról.
2010. szept. 1. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam magzatvízvizsgálaton a második gyerkőccel. Nekem pl. a vérvétel sokkal kellemetlenebbnek tűnt. Ultrahangon figyelik a magzatot, közben pedig egy tűvel megszúrják a hasadat. Én egyáltalán nem izgultam, maximálisan megbíztam az orvosokban. (Debrecenben csinálták) Tudom, hogy sokan a vetélési kockázat miatt nem engedik, hogy elvégezzék a vizsgálatot, de a doktornő nekem azt mondta, hogy egy teljesen normális terhesség esetén is van 1 % vetélési kockázat.Ráadásul senkit nem ismerek, aki e vizsgálat után vetélt volna el. Volt olyan kismama, aki végighisztizte a várakozást, hogy majd megszúrják a babát, stb. Én azt mondom, hogy ne úgy tekints erre a vizsgálatra, mint valami különleges dologra. Ez is egy egyszerű vizsgálat, és minden rendben lesz.
2010. szept. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

méhlepényből 12. hétig vesznek mintát, nálad magzatvíz vétel lesz már ennyi idős terhesen. Nekem júniusban volt amniocentézisem a SOTE I.-en és nagyon megszenvedtem, rohadtul fájt. Más vigyorogva jött ki a szúrás után, én 2 napig alig éltem...

igaz engem kétszer kellett megszúrnia a dokinak, mert elsőre nem volt tiszta a magzatvíz. Ez egy dolog amin át kell esni, mert ha beteg a babád a 24. hétig elvetetheted, ha nem akarsz beteg gyereket nevelni.

2010. szept. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nálad CVS ( chorion boholy biopszia) lesz.Azért mondják a kockázatot, mert kötelességük elmondani.De a mai modern technikának köszönhetően gyakorlatilag 0 % az esély arra, hogy baj legyen.Ez a vizsgálat jóval kockázatosabb az első 3 hónapban, amikor egyébként is a legnagyobb a spontán vetélés kockázata.De te már majdnem félidős vagy.Nem lesz semmi baj!Bízz az orvosokban, ők tudják a dolgukat, nem először csinálnak ilyet.Nekik ez egy rutin, egy minden napos beavatkozás.Ha jó az eredmény, örülni fogsz, hogy végre fellélegezhetsz!Nem érdemes nemet mondani egy ilyen vizsgálatra, mert magaddal szúrsz ki.És nem lenne egy nyugodt perced sem.Én egészségügyben dolgozom, de még nem hallottam arról, hogy a vetélés emiatt következett be.A gyógyszerek papírjára is ráírják a lehetséges mellékhatásokat, amik 1000-ből 1 betegnél fordulnak elő.Ez pont ilyen!
2010. szept. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit túl van parázva ez a vizsgálat.

Nekem is volt, előtte én is nagyon féltem (főleg, míg rá nem szántam, mikor már eldőlt, hogy megcsináltatom, inkább csak túl akartam esni rajta mielőbb, hogy minél hamarabb megtudjam az eredményt.)

Szóval, nekem egyáltalán nem fájt. Nem néztem oda, mikor szúrtak, csak az UH monitort figyeltem, és egyszercsak azt vettem észre, hogy már látom is a tűt a képen, pedig nem éreztem a szúrást.

Utána sem volt semmi gond, nem görcsöltem, stb. Utána nem mehettünk haza egyből (a biztonság kedvéért), ott nevetgéltünk egy csomóan kismamák a váróban, a férjek meg sápadtan, csodálkozva néztek, hogy ilyen jól vagyunk, őket még a szúrás gondolata is teljesen kikészítette.

2010. szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Sajnos én ismerek egy lányt, aki elvetélt a vizsgálattól.Ráadásul nehezen jött nekik a baba, és utána sem sikerült.Már túl vannak az örökbefogadáson.Sokáig azt hittem, sohasem heveri ki...
2010. szept. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Ne haragudj kedves utolsó, de ezt most fontos volt leírni??Szegény kérdező így is halálra aggódja magát!!Biztos ilyen is van, de én azt gondolom, hogy ha valaki ettől elvetél, ott már nagyon nagy bajok vannak..Én is ismerek millió egy embert, millió problémával,ismerem a szomszéd nénit stb.De semmi szükség arra, hogy ráhozzuk a frászt szegényre!!!!!
2010. szept. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
Az éremnek két oldala van.Lehurroghatsz, ha úgy tartja kedved.Én is kaptam beutalót, én nem megyek el erre a vizsgálatra.Mindenkinek van választása és lehet véleménye.
2010. szept. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Sajnos biztos vannak negatív példák, de többen írtak jó, mint rossz dolgokat. Ezenkívül az orvosom is megnyugtatott, szóval túl kell rajta esni, hogy utána megkönnyebbülhessek, és ne kelljen aggódnom. Mégegyszer minden választ köszönök!
2010. szept. 1. 15:41
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én pont egy hete estem át rajta,nekem magzatvizet vettek.Kettő napig csak olyan oldalakat néztem ahol erről beszélgetnek vagy írnak.A rengeteg hozzászóló közül egy-két embernek volt csak vele problémája.

Hidd el nem fájt a vizsgálat és ezt nem csak azért írom,hogy megnyugtassalak,hanem tényleg így van.Kissé kellemetlen de egy vérvételnél nem rosszabb.Én veszélyeztetett terhes vagyok fenyegető vetélés miatt,még sincs semmi bajom azóta sem és ami a legfontosabb a kisfiammal is minden rendben.

Kívánom,hogy minden rendben legyen veletek!!!

19hkm

2010. szept. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen! Remélem, a mi kisfiunkkal is minden rendben lesz. Eredmény mikor várható, mondták Nektek? Mert én ezt elfelejtettem megkérdezni :)
2010. szept. 1. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!