Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamak akiknek ügyeletre...

Kismamak akiknek ügyeletre kellett menniük valami probléma miatt, teljeskörűen megvizsgáltak titeket?

Figyelt kérdés

Az ambuláns papírra mindent felírtak amit kellett ?

Az ambuláns papírt utólag kaptam ki. És nem irt rá semmilyen pontos méretet. Holott már előtte voltam orvosnál (másik intézménybe) ahol mindent ráírtak a papírra. Ez hanyagság vagy ambulancián nem érdekli őket? El se kérte az előző papírjaimat.


2021. okt. 5. 11:56
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

3x voltam a szülészeten éjszakai vagy hétvégi ügyeleten, és minden alkalommal nagyon kedvesek voltak és alaposak. Az ambuláns lapon sok volt a sablonszöveg, de például ülőmagasságot soha nem néztek. Ellenőrizték hogy dobog-e a szíve, rendben van-e a méhlepény, nincs-e hematóma, zárt-e a méhszáj. Ambuláns lapra ezeknek a felét kb fel sem írták, csak hogy miért mentem és mi a javaslat. Nem gondolom, hogy ez hanyagság, valószínűleg az ellátás szempontjából teljesen irreleváns a crl például.

Mindig megmutatták nekem az uh képernyőt, még akkor is, mikor korai spontán vetéléssel mentem. Mutatta, hogy az ott a méhem, és sajnos üres. Az igazság az, hogy felőlem a májamat is mutathatta volna, azt sem ismertem volna fel. Képet én sem kaptam, miről is kellett volna? :) De mikor már nagyobb volt a magzat lefotózhattam a képernyőt, és még azt is megpróbálta megnézni nekem, hogy látszik-e a neme :D Néha kezdem úgy érezni, hogy szerencsém van annak a kórháznak a személyzetével, még ha maga a hely lepusztult is :D


Szerintem nyugodj meg, nem üres a petezsák, a dokid meg majd biztos kedvesebb lesz :)

2021. okt. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Én annak idején este 7kor mentem be vérzéssel, szó nélkül megvizsgáltak, segítettek a nővérek is és az orvos is egyaránt. Nem tudom ehhez hozzájárult-e, hogy akkoriban a főorvos betege voltam, vagy mindenkivel így viselkednek, de nekem pozitív tapasztalatom van ezzel kapcsolatban.
2021. okt. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Kilenc hetes terhes voltam amikor elkezdtem barnázni.

Ez tavaly februárban volt.

Megijedtem nagyon és rögtön szaladtam a kórházba ahol az orvosom dolgozott. Hívtam az akkori dokimat ő mégis ott dolgozik, hogy jöjjön be vagy hívja őket mert területileg nem oda tartozom.

Hát nemhogy nem jött még fel sem hívta őket de azelőtt egy héttel simán volt pofája elfogadni a 25.000-et egy vizsgálatért. Összevissza könyörögtem, hogy vizsgáljanak már meg hiszen az az orvos küldött ide. Pedig a terhesambulancia hiába nem itt van területileg de a szülésnél ide kell jönni már.

Pedig nagyon ígérgette, hogy ha bármi probléma lenne még éjjel is hívhatom és ugrik a kórházba.

Jól jött és délelőtt volt nem is éjszaka.

Egy igazi tajparaszt, korosodó igényesnek nem mondható "orvost" fogtam ki. Ultrahang nem is volt csak a kezével vizsgált meg és mivel nem látott a kesztyűn semmit nem érdekelte onnantól a dolog.

Szó szerint azt mondta nekem, hogy én beképzelem, hogy barnázok és elege van ma a hisztérikákból. A papíromra nem írt szinte semmit csak annyit, hogy nem lát vérzést. Mivel akkor még nem volt kiskönyvem mert a védőnőhöz másik hétre volt időpontom abba is belekötött.

Felöltöztem megfogtam egy ötezrest (még ezt is sajnáltam csak mondom nehogymár ne mondjam meg neki a magamét) ledobtam az asztalára és azt mondtam neki, hogy ha előbb adom akkor emberségesebb lett volna? Vagy keveseli ezért a jó munkáért?

Megköszöntem a profi ellátást és becsaptam magam mögött az ajtót.

Azonnal kerestem egy szülész-nőgyógyászt a II. Számú Női Klinikán hiába van 50km-re tőlem. Megsem fordult a fejemben, hogy én itt szüljek.

És már másnap mehettem is.

Nem is lehet összehasonlítani a kért ellátást amit kaptam.

Nem csalódtam benne soha. Mindig elérhető volt és mindent elmagyarázott nekem.

Szülés alatt is profi volt és EMBERSÉGES!

Sajnálom, hogy másnak is átkell élnie hasonlót.

2021. okt. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!