Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy nem érzek...

Normális, hogy nem érzek kötődést a babám és köztem, miközben még a hasamban van?

Figyelt kérdés

13 hetes terhes vagyok..akartam ezt a babát, de néha még azt is elfelejtem, hogy a hasamban van. Remélem,ha már érzem majd a mozgását, akkor ez jobb lesz...


Lelkiismeretfurdalásom van, amiért olyan, mintha semmit nem éreznèk iránta..


Nem így képzeltem el ezt az egészet. Valami mámoros örömöt kellene éreznem azt hiszem, de nálam semmi. Félek néha attól is, hogy ez akkor sem változik ha már a karomban lesz.


Más is volt így?


2021. okt. 11. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Az is normális, ha a születése után nem kötődsz egyből, hiába, hogy a hasadban volt, attól még egy új ember akit meg kell ismerni kint
2021. okt. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan már. Nincsen még a karodban, nem is ismered. Bár én lettem volna ilyen szerencsés, hogy elfeledkezhetek a terhességről, de engem reggeltől estig mart a hányinger és óránként hánytam. Utáltam az egész terhességet és ettől függetlenül természetesen nagyon szeretem a lányomat, nagyon örültem, amikor végre megszületett és megszabadultam a terhességtől, de onnantól, hogy, megszületnek teljesen más időszámítás kezdődik és az anyák általában teljesen odáig vannak a babájuktól.
2021. okt. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Én is így voltam.

Azt hittem majd a föld fölött járok 2 méterrel, egy megmagyarázhatatlan boldogságot, lelki békét fogok érezni, aztán semmi.

Persze vártam, vigyáztam rá, készültem. Talán sokkal racionálisabb vagyok annál hogy úgymond elvegye az eszem a terhesség. Meg ugye nem jánytam tele a fészbukkot, nem voltqk szívecskés gifek meg szerelemittas idézetek....

Most 3 honapos és imádom. Alig várom hogy beszéljen, hogy olvassak neki esti mesét stb, de most már néha nézegetem míg eszik, hogy milyen kis cuki, meg ahogy már visszamosolyog,de most sem ömlengek meg hányom a nyálat másoknak ha kell, ha nem .

Azt gondolom a lájkvadászathoz kell az ömlengés, de amúgy teljesen normális hogy nem látod magad körül a szivárványokat.

2021. okt. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem olyan dolog ez mint a filmekben, valószínű sokaknak emiatt is alakulhat ki a depresszió, mert sokkal mámorosabbnak képzelik. Születésekor gyakorlatilag kapsz majd egy idegen emberkét a kezedbe, aztán oldd meg, hogy életben tartsd. A kötődés később fog kialakulni, pláne ha erre még pl egy császár is rátesz. Úgyhogy no panic, semmi baj nincs ezzel.
2021. okt. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
természetes normális nagyon kialakul
2021. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Így külön én sem érzem, hogy annyira imádnám, de várom nagyon. És azt viszont tudom, hogy összetörnék ha elveszíteném. Mikor vérzés miatt voltam ügyeleten, meg amikor a Prena eredményét vártam, akkor éreztem, hogy belehalnék lelkileg, ha valami baja lenne. (Tehát mégis csak szeretem, na :))
2021. okt. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én amíg meg nem szültem így voltam. Egyszer a 37. héten el kellett menni ügyeletre, mert nem éreztem mozogni, akkor először fogott el a pánik, hogy nehogy baja legyen (szerencsére nem).


Szülés után a kórházban se volt sokkal jobb, engem nagyon megviselt, fizikailag és lelkileg egyaránt. Csak arra koncentráltam, hogy túléljük. Itthon jött először az érzés, hogy úristen én babám és wow. Most már nem is tudom elképzelni nélküle az életemet, de ehhez idő kellett, ez normális.

2021. okt. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Én is akkor kezdtem kötődni hozzá, amikor hazahoztuk.
2021. okt. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele. Szintén túl racionális vagyok. Még itthon az első hetek is furán teltek, inkább csak amolyan túlélő üzemmód. Aztán amikor már jobban éreztem magam fizikailag, kezdett kialakulni az új életformánk, ő is elkezdte nyitogatni a szemeit, fogdosni, mosolyogni, akkor pedig bummmm beütött a szerelem. Persze előtte is belehaltam volna, ha valami történik vele, de addig a pillanatig nem volt olyan erős kötődés érzésem, inkább felelősségtudat féle.

Hát a szerelemmel pedig aztán jött minden. Volt hogy csak néztük a férjemmel ahogy alszik, hogy úristen mennyire cuki ez a kisember. Néha már-már megdöbbentem magunkon, hogy mennyire betegnek tűnhet, hogy én dajkálom a kanapén, ő meg markolássza a lábát, hogy "kiéé ez a cuki lááb?" :D Néha ha ezeket a "gyönyörködéseket" látta volna valaki, szerintem pszichiátriára küld minket. :D

2021. okt. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!