Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes terhességet képes...

Hány hetes terhességet képes kimutatni az ultrahang? Mikortól érdemes úgy vizsgálni?

Figyelt kérdés
Nekem 2 hete késik a mensim, ma voltam orvosnál, aki nem látott terhességre utaló jeleket sem tapintással, sem a hüvelyi ultrahanggal. Én azért még reménykedek, mert ha a ciklusom végén fogant a baba, akkor talán még nem is láthatná. Vagy nincs igazam?
2010. szept. 2. 10:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Látszik az már négy hetesen is. De csak gyakorlott uh-s, profi gépen látja.

"A megtermékenyülést követő 11-12. napon a zigóta teljesen beágyazódik a méh nyálkahártyájába. A "baba" ekkor körülbelül egy milliméteres. A fogantatást követő 15-17. napon - vagyis a ciklus 29-31. napján - hüvelyi 2D-s ultrahangvizsgálattal még csak a petezsák látható, ami tulajdonképpen a majdani baba kuckója. A petezsák ekkor 2-3 milliméteres."

2010. szept. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Terhesség: 4.hét

Kismama:


A tested próbálja kitalálni, hogy mi is történik vele. A vizeleten alapuló terhességi teszt ekkorra már pozitív lesz. Ez a terhességi hormonok (HCG) jelenlétét mutatja ki. Valószínűleg fáradtabbnak érzed magad, gyakrabban pisilsz, a hangulatod hullámzóvá válik, miközben melled érzékenyebb, keményebb lesz a megszokottnál. Ha eddig nem kerülted a szennyezett környezetet, ideje erre is odafigyelned! A baba fejlődése szempontjából az első trimeszter a legfontosabb. Továbbra is mellőzd az alkohol és drogfogyasztást, kerüld a cigarettafüstöt, valamint csökkentsd a koffein bevitelt! Kérdés esetén fordulj kezelőorvosodhoz!


Baba:

Már az ultrahang is kimutatja a terhességet, mely során látható a petezsák. Ebben kezd kialakulni a szikhólyag, mely tulajdonképpen maga a kisbaba lesz.


Terhesség. 5.hét:

Kismama:


Az ötödik hét kissé unalmas lehet. A tünetek az előző hetihez hasonlatosak. Sportmelltartóban való alvás segíthet elviselni a mell érzékenységét.

A megnövekedett hormonszint miatt egyes kismamák fejfájást is tapasztalhatnak.

Van akinél egyáltalán nem jelentkeznek ezek a tünetek, simán átvészelik a terhesség elejét hányás és szétszórtság nélkül. Ez is teljen normális. Ne pánikolj, ha nincsenek jelentősebb terhességi jeleid, viszont keresed fel az orvosod, ha a meglévők hirtelen elmúlnak!


Baba:


A szív elkezd dobogni ezen a héten! Hihetetlen mennyi minden történik ilyen kevés idő alatt. A hüvely ultrahang általában már kimutatja a szikhólyagot. Az embrió feje, teste és farka jól elkülöníthető. A kicsi ettől kezdve embrió! Átlagosan 1,5-2,5mm hosszú

2010. szept. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ezek szerint már akkor is látni kellene valamit, ha nem a középidőben fogant :(
2010. szept. 2. 15:00
 14/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
jaj, ne keseredj el, nagyon sok kismamánál nem látnak még semmit 4 hetesen (vagyis 2 héttel a megtermékenyülés után)!, profi gép és profi orvos ellenére! az mondjuk aggasztó, hogy a méh még nem puholt fel... én drukkolok!
2010. szept. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
*puhult
2010. szept. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem tudtam, hogy kimutatja már 4 hetesen is az utlrahang, jó tudni. Én azért írtam, mert mikor telefonáltam, hogy időpontot kérjek az orvostól, mondta, hogy 4 hetesen még nem menjek be, inkább 5-6 hetesen.
2010. szept. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

azt nem kérdezted meg a dokitol ha nem talál téged terhesnek akkor miért késik két hetet???? ez akkor semmiképpen sem jó

De kivánom hogy mégis baba legyen! :)

2010. szept. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Annyit mondott, hogy sokféle oka lehet, de nem küldött tovább kivizsgálásra. Sajnos, nagyon úgy tűnik, hogy nem vagyok terhes. És már 16 napja késik...
2010. szept. 6. 14:07
 19/19 anonim válasza:
Szia! Igaz már eltelt egy év, de végülis mi történt?
2011. dec. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!