Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rákszűrés után néhány nappal...

Rákszűrés után néhány nappal később barnázás?

Figyelt kérdés

8 hetesen voltam terhesség megállapító uh-n, ahol minden rendben volt. Korának megfelelő embrió, leválásra utaló jelek nem voltak.

Megcsinálta a doki a méhnyakrák szűrést. Jelezte, hogy ilyenkor 1-2 napig lehet vérzés, barnázás, ami természetes, mert ilyenkor nagyon vérbő a méhnyak és éppen csak hozzáért egyből ki is vérzett.

Első két nap valóban volt egy kis barnázás, nem is tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget. Majd tegnapra teljesen elmúlt és ma megint jött. Most azért picit megijedtem, de honnan kellene tudnom, hogy ez még mindig a rákszűrés eredménye, vagy problémát jelezhet? Nyugodjak meg és várjak egy-két napot? Nem nagy mennyiség és valószínű, ha tegnapra nem szűnik meg, akkor fel sem merülne bennem a kérdés, de ez így zavaró. Lehet még 4. napon is szivárog és ürül a "felsértés" helye?

Másfél hét múlva megyek megint kontrollra. Ezt csak opcióként adta meg, hogyha engem megnyugtatna a genetikai uh előtt egy köztes rápillantás, akkor ugorjak be, megnézzük, hogy továbbra is minden rendben van-e.


2021. okt. 14. 08:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Az még talán fontos lehet, hogy nálam amúgy is jellemző egy-két nap barnázás rákszűrés után. Szóval ez nem várandósan is megvolt, de azért 4. napra már túlzás.
2021. okt. 14. 08:27
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a doki, aznap még okés, masnapra ha nem múlik el, menjek vissza.

Ha jól értem,neked 4 napja volt. Szerintem ez mar nem attol van. Én inkább mennék egy felesleges kört a dokihoz

2021. okt. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
4 nap szerintem is sok, de nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, lehet jobban felsértette a nyálkahártyát. Orvoshoz menj el mindenképp, legfeljebb volt egy "felesleges" köröd.
2021. okt. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Nekem 5 napig volt, igaz nagyon kis mennyiségben. A vége felé már kezdtem aggódni, itt feltettem róla egy kérdést, beparáztattak, hogy attól már nem lehet ilyen hosszú ideje, biztos más okozza. Aztán az ügyeleten az orvos azt mondta, hogy tarthat egy-egy ilyen alkalom 1 hétig is. Szóval nem volt semmi gond. Hívd fel a dokit, vagy nézesd meg magatokat, hátha az megnyugtat. Remélhetőleg és valószínűleg minden rendben.

Együttlét sem volt azóta? Az is még egy ártatlan ok, ami szokott ilyet okozni.

2021. okt. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem volt. Igazából nekem mindig kellemetlen a szűrés és mindig van utána pecsételés is, tehát ha nem lennék terhes, fel sem tettem volna a kérdést. :) Most extra kellemetlen volt és a doki is jelezte, hogy ki is vérzett rögtön, ne ijedjek meg, ez természetes. Nagyon kevés mennyiség. A dokim csak kedden rendel. Lehet várok holnapig és ha nem tűnik el, akkor felhívom azért biztos ami biztos.
2021. okt. 14. 10:40
 6/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam leírom mi is lett belőle, hátha valakinek majd még hasznos lehet.

Felhívtam az orvosom, azt mondta teljesen természetes lehet. Lehet megint picit kivérzett a "felsértés" helye. Ha keddig nem múlik el, azért ugrojak be hozzá.

Úgy tűnik tegnap óta semmi... :)

2021. okt. 17. 15:58
 7/8 anonim ***** válasza:
hogy vagy te és babád?
2021. nov. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdésed, kiválóan, lassan töltjük a 14. hetet. :)
2021. nov. 18. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!