Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Járnátok ebben az esetben...

Járnátok ebben az esetben dolgozni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 8 hetes vagyok, egy betegségen már túlestem a 6. hét alatt, de most megint érzem hogy valami bujkál bennem. Az a legnagyobb probléma, hogy a kollégáim betegen járnak be dolgozni, most pedig ugye vírusszezon van, mindenki beteg. :(


Félek hogy újra elkapok valamit, és baja lesz a babának. Másrészt 8 hetes vagyok, még a főnököm nem is tud a terhességről, csak emiatt menjek el táppénzre?


Ti mit csinálnátok?


2021. okt. 18. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Én lehet megmondanám a főnökömnek, talán ő tudna hatni a betegen járó kollégákra. Egyébként a lázon kívül, úgy tudom, minden betegséget inkább mi élünk meg rosszul, a baba pedig nem érzékel belőle semmit, de nyilván megértelek. Ha te nagyobb biztonságban érzed magad, akkor inkább táppénz!
2021. okt. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Vegyél fel egy maszkot.

Én terhesen 3x estem bele s hányás hasmenésbe és egyszer az influenzába.

A gyerek hazahozott mindent az oviból. Semmi bajunk nem lett.

Szerintem ezért nem idokolt a táppénz.

2021. okt. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Itthonról dolgozom, mégis náthás lettem.

Kitartást, maszkot viselj mindenképpen.

2021. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Lesz aki lepontoz,de én otthon maradnék.A betegen járókat nem érdekelné az sem,ha tudnának róla,hogy várandós vagy.Tapasztalatból írom sajnos.Ha felvesz a doki táppénzre,maradj otthon nyugodtan.
2021. okt. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Hacsak nem zárkózol be a szülésig, az utcán, boltban, bankban, akárhol ugyanúgy elkaphatsz bármit.
2021. okt. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%

5-ös nincs igazad!

Vegyük sorra.

Utcán, kültérben kisebb az esély elkapni.

Boltban aránytalanul kevesebb időt töltesz, mint 8 óra. Ráadásul ha táppénzen vagy, le tudsz menni boltba a délelőtt közepén is, amikor sokkal kevesebben vannak, mint pl. munkaidő után.

Bankba nem tudom, ki, milyen gyakran jár, de interneten annyi mindent el lehet intézni, hogy nekem pl. gyakorlatilag csak számlanyitáshoz és hitelfelvételhez kéne személyesen bemennem. Ami egy életben összesen néhány alkalommal van.

2021. okt. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen járnék.

Jártam is.

Az első terhességem veszélyeztetett volt. Baromi unalmas volt itthon. És így is sikerült 2x benáthásodnom (lehet h a férjem hozta haza)

A 2 nál minden rendben volt. És voltam beteg is, mert vagy a lányom hozta haza az oviból, vagy a melóban kaptam el, vagy a férjem, kitudja....

Sok tea, Herbal swiss forróital és pár nap alatt minden rendben lett.

Csak emiatt kiiratni magad szerintem butaság.

Persze ha már nincs kedved dolgozni az más.

2021. okt. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos elmennék táppénzre. Megszólod a kollégáid, hogy betegen bemennek és te is bemész betegen?! Míg jobban nem vagy ,maradj otthon pihenni, utána meglátod.
2021. okt. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!