Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A rosszul (alul)mért tarkóredő...

A rosszul (alul)mért tarkóredő mennyire befolyásolja a kombinált teszt eredményét?

Figyelt kérdés

A kórházban 0,4 mm-es tarkóredőt mértek 12 hetesen. Már akkor is furcsálltam ezt az alacsony értéket, de mivel nem találtam róla semmit, hogy lenne alsó határa, gondoltam biztos lehet ennyi. Ezt az ultrahangot figyelembe véve készült kombinált teszt (PAPP-A).

Aztán 12 hét 5 naposan (ma) magán uh-on voltam, ott rögtön mondták, hogy a 0,4 elég hihetetlen, és többszöri méréssel is 2 mm-t mértek. Ez még mindig teljesen jó érték, de nyilván nagyságrendi különbség a 0,4-hez képest.


Közben megjött A kombinált teszt eredménye, nagyon remek, minden 1:10000. Csak ugye ott szerepel, hogy a kombinált kockázatelemzés feltételezi, hogy a tarkóredő mérése a szakmai előírások szerint történt.


Ez a félremérés nagyon befolyásolhatja az eredményt? Lehet, hogy ha a helyes érték lett volna az uh leletemen, akkor sokkal rosszabb eredményt kapok? Meg kéne ismételnem? A tesztet végző szolgáltatót csak holnap tudom felhívni.

Kérem, aki csak hasraütés-szerűen tud tippelni, az inkább ne válaszoljon.



2021. okt. 20. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elegge befolyasolja.
2021. okt. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az FMF weboldalán van egy kalkulátor, amibe be tudod írni az értékeket, és ez alapján kiszámolja neked újra a kockázatot:

[link]


Pici angol tudás azért szükséges hozzá.


Ha esetleg nem menne, segítek:

Examination date - vérvétel dátuma

Includes serum PAPP-A illetve Includes serum free ß-hCG - Itt mindkettőnél MoM

Date of birth - születési dátum

Weight - súly

Racial origin - rassz

Previous baby/fetus with T21 - Előző terhesség érintett volt-e 21-es (Down) triszómával

Previous baby/fetus with T18 - Előző terhesség érintett volt-e 18-as triszómával

Previous baby/fetus with T13 - Előző terhesség érintett volt-e 13-as triszómával

Fetal crown-rump length - fej-far távolság (CRL)

Nuchal translucency - tarkóredő vastagsága (NT)

Fetal heart rate - szívfrekvencia (nem kötelező)

Serum PAPP-A - PAPP-A értéke MoM-ban megadva

Serum free ß-hCG - szabad béta-hCG értéke MoM-ban megadva


A FMF (The Fetal Medicine Foundation) a kombinált teszt mögött lévő londoni szervezet, akik az orvosok minősítését is végzik.

2021. okt. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és 2-es, nagyon szépen köszönöm a linket!

Másnap reggel felhívtam a vérvételi helyet is, ahol a tesztet csináltatják. Ők is mondták, hogy eléggé nem mindegy, mennyi az NT, de azt nyilván orvosilag nem szakérthetik meg nekem, hogy ennek fényében mit jelent az eredményem.


Mivel fogadott orvosom nincs, időbe került volna kerítenem egyet, aki mond is valamit, és amúgy sem volt fogalmam, kihez fordulhatnék, az idő is szorított (uh szerint már most 13+2 volt a magzat), így inkább rákérdeztem, hogy a tegnapi uh leleteimmel megismételtethetem-e az egész tesztet még egy mai (vagyis uh-hoz képest kb. 18 órán belüli) vérvétellel. Valószínűleg egy orvos is csak annyit mondott volna, hogy meg kéne ismételni.

Mondták, hogy igen, úgyhogy elrohantam vért vetetni. Ott is előszedték az első uh leletemet is, mert nem tudták, elhiggyék-e amit beszélek, és csodálkozva nézegették a 0,4-es értéket. Láthatóan egyetértettek abban, hogy el volt mérve, mert önmagában sem reális, a másik uh pedig az Istenhegyiben készült, az nyilván nem téved akkorát.

2 napon belül küldték az eredményt, szerencsére így is 1:10000 lett. Kitöltöttem a linkelt tesztet (ahová szintén mindenből a második uh és vérvétel eredményeit írtam be, hiszen minden változott valamennyit az 5-6 nappal korábbihoz képest), ott szintén 1:10000 eredményt kaptam.


Köszönöm mégegyszer a segítséget, mindenképp adott egy kis kapaszkodót a bizonytalanságban.

2021. okt. 25. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!