Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas nyaki redő (3,8 mm) és...

Magas nyaki redő (3,8 mm) és Béta HCG (4,04 MoM) értéket mi okozhatja a terhesség 13. hetében végzett kombinált teszten?

Figyelt kérdés
A 34 éves feleségem tegnap volt 13. heti kombinált teszten, ahol 3,8 mm-es nyaki redőt (NT) és 4,04 MoM-os Béta HCG-t mértek, a többi érték rendben volt, és az orrcsont is látható volt. Ezek alapján 1:6 eséllyel Down kór kockázatot állapítottak meg, és ajánlották méhlepényből kromoszóma vizsgálat elvégzését, amire be is jelentkeztünk. Valakinek voltak hasonló eredményei? Mi lett a következménye? Meg tudták állapítani, hogy mitől magas ez a két érték? Sokan írtak itt arról, hogy magas volt a nyaki redő vagy Béta HCG értékük, és végül egészséges babájuk született, de nem láttam olyat, akinek mindkettő magas volt.

2021. jún. 12. 13:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a sogórnőm tesójáéknál volt ilyen, és down baba lett.
2021. jún. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Ha tudtok, csináltassatok prena tesztet.
2021. jún. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Nekem tökéletes nyaki redő, orrcsont is a helyén de a genetikai vér kimutatta a Down kort, én nem csináltattam kombit inkább anyai vérből, mert az a baba dns ét elemzi, nem találgatás mint a kombi.
2021. jún. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam volt 11 éve méhlepényből mintavétel. Tarkoredő 3,4 orrcsont nemlátható. 10 éves már 🙏
2021. jún. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Közvetlen környezetemben 2 ilyen eset volt.

Az egyiknél UH alapján gyakorlatilag biztosra mondták a Down Sy.-t; mégsem lett az. A kombinált teszt eredménye sem lett jó, nagyon magas kockátatra jött ki. Mégis ma már 9 éves, egészséges nagyfiú.


Másik esetben az UH-alapján minden tökéletes volt, kivéve: 'orrcsont sejthető'. Kombinált teszt eredménye is csak közepes kockázatot hozott ki; az amniocentézis viszont kimutatta, a Down sy.-t.


Szóval csak a mintavétel fogja tudni eldönteni. Pro-kontra sok történet van.

2021. jún. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, de sajnos senki sem pont arra válaszolt, amit kérdeztem. Kifejezetten olyan esetekre vagyok kíváncsi, amikor valaki a nyaki redő és Béta HCG értékre is nagyon magas értéket kapott a kombinált teszten. Általánosságban én is sok olyan esetről tudok, amikor Down szindróma gyanút állapítottak meg valakinél, de a legtöbb esetben csak a nyaki redő mérete volt magas vagy az orrcsont nem látszott.
2021. jún. 14. 14:00
 7/14 anonim ***** válasza:
12%

Szia, én megtartanám. Tudom, hogy ijesztő így elsőre a hír, de egy downos baba is pont annyi örömöt tud okozni, mint egy "egészséges" (az egészségesekkel sokszor sokkal több gond van). Nézd, szívesen adok kontaktust egy barátnőmre privátban. Neki óvodás a downos kislánya. És pont most fogadtak örökbe egy néhány hónapos downos kisfiút. Szívesen elbeszélgetne veled minden nehézségről és örömről.

Hihetetlenül boldog család. Van két tinédzser fiuk is is-egészségesek- büszkék a kistesóikra!

A Down-szindróma nem bűn, hogy halálbüntetést érdemeljen! A legjobbakat kívánom!


Kitartást, vállald az életet!

2021. jún. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

A testileg, vagy mentálisan sérült gyermekeket sokan automatikusan elvetetik, mert úgy érzik, képtelen lennének felnevelni egy ilyen gyereket.


- Az orvosi diagnózis nagyon gyakran téves, és a sérülés lehet, hogy nagyon minimális. A genetikai öröklődési vizsgálatokon alapuló abortuszok kétharmad része olyan babákat pusztít el, akik egyáltalán nem sérültek. Több egészséges babát ölnek meg, mint amennyi sérültet! A mai modern egészségügyben már nagyon sok sérülést korrigálni lehet, mint például a nyúlszájat.


Egy ilyen kisgyermek édesanyja a következőt írta: "


"Milyen társadalomban élünk, ha már egy ilyen apró arcdeformitás is, amit műtéttel könnyen korrigálnak, olyan rendellenesnek mondott, hogy abortuszra ítéli a gyermeket miatta?"


A fogyatékos gyermekek leggyakrabban boldog gyermekek. Mindig drágák és általában szeretnek élni. Fontos tény, hogy


egyetlen értelmi fogyatékos gyermekek szülei által létesített szervezet sem szorgalmazta még az abortuszt.


A fogyatékos gyermekek nem szociális terhek, és az okos és normális emberek nem feltétlenül szociális juttatások.

2021. jún. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szeretném megosztani a jó híreket is. A méhlepényből vett mintán elvégezték a kromoszóma vizsgálatokat, és kizárták a Down-kórt, valamint az összes többi kromoszóma rendellenességet is. Ezután még egy array CGH vizsgálatot is elvégeztek, amivel további genetikai rendellenességeket is kizártak. Túl vagyunk már a 2. trimeszteri genetikai ultrahangon és egy szív ultrahangon is, ahol szintén mindent rendben találtak. Most már nagyon úgy tűnik, hogy egészséges lesz a gyerek, az viszont továbbra is rejtély, hogy mi okozhatta a magas nyaki redő és Béta HCG értéket. Sajnos a kombinált tesztből levont következtetéseket nagyon sokszor félrevezetőek, mégis mindenkinek ezt a szűrővizsgálatot ajánlják. Ezért is fontos bármilyen gyanú esetén további, diagnosztikus vizsgálatokat végezni.
2021. aug. 4. 09:23
 10/14 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök neki.
2021. aug. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!