Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív törtènetek: Vastag...

Pozitív törtènetek: Vastag tarkòredö èrtèk, ultrahangon làtott eltèrèsek-elváltozàsok ellenère egèszsèges gyermek született? Kèrlek oszd meg velünk ! ! !

Figyelt kérdés

CSAK pozitív törtènetet írj le kèrlek!

Nagyon sok kismama fèl, hogy kisbabàja betegen fog megszületni mert az orvos valamilyen eltérést làt, de sokszor bebizonyosodik hogy ez nem történt így ☺️

Ki, min ment keresztül? Nagyobbacska gyermek története is szuper lenne, hisz sokan attól tartunk, csak òvodàskor környèkèn derül fèny valamilyen problèmàra…



2021. máj. 28. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Kolléganőmnél 4 feletti tarkóredő; 3 UH-os is azt mondta, hogy beteg; viszont az amniocentézis eredménye negatív lett. 8 éves, egészséges kisfiú.


Ismerősnél: agykamra tágulat, javasolták a terhességmegszakítást. Több orvos, genetikus is egybehangzóan azt mondta, hogy lehet, sosem fog tudni önálló életet élni. Az ismerőseim eldöntötték: megtartják; lesz, ami lesz. A ciszta a terhesség középideje után elkezdett felszívódni, és egészséges kislányuk született.

2021. máj. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
4,2es tarkóredő. 5doki szerint súlyos beteg. Szervi elváltozások és társai... A magzatvíz vételbe nem mentem bele. Végig bennem volt, hogy egészséges, nincs baj. Mindenáron ráakartak beszélni a megszakításra. Nem mentem ebbe sem bele. És lám, van egy csoda 10évesem❤ cserfes, okos, egészséges❤
2021. máj. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a tarkóredő rendben volt, de nem volt orrcsont. Agykamratágulat és asszimetrikus agykamrák miatt 2 hetente jártunk ultrahangra.

Kegyetlen volt, végig rettegtem a terhességet, hogy vajon tovább tágulnak-e a kamrák. Mindig éppen határértéken mozogtak.

De végig mondtàk az orvosok, hogy szülés után rögtön söntöt kell majd beültetni, ami elvezeti az agyvizet.

Az orrcsont miatt annyira nem aggódtam, mert a férjemnek is kis pisze orra van. (A fiunknak is az lett.)

Az agykamra tágulat pedig a 36. héten visszahúzódott, a 38. héten szültem.

Persze a félelem végig velünk volt, még szülés után is.

A kamra tágulat következménye lett a lassú mozgásfejlődés. (Pl. 14 hónaposan tanult meg ülni, 18 hónaposan járni).

De már minden lemaradást behozott, most 2.5 éves ügyes, okos és gyönyörű gyerek.

De soha többé terhességet.

2021. máj. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szuper! Remèlem 1-2 èv mùlva èn is ide írom a törtènetemet! Hònapok òta vàrok ilyen törtènetekre! Köszönöm nektek! Ès tènyleg sokan vàrjàk a pozitív törtèneteket.

Az èn fiam tarkòredöje is 4,2 mm volt a 12.hèten, azòta rengeteg vizsgàlaton voltam ès minden negatív. Hamarosan megszületik.

2021. máj. 29. 10:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
3.55 mm tarkóredőt mèrtek, orrcsont látható volt, FL egy picit kisebb az átlagnál, mindehhez még a crl is kicsi volt. Nagyon megijedtünk, rögtön csináltattunk Prenát, 1 hét múlva megkaptuk az eredményt, hogy teljesen egészséges kisfiú.. valószínűleg durván elmértek mindent az első alkalommal, mivel 1 héttel később a tarkóredő 1.35 mm, crl a duplája az addig mértnek, szuper minden adat.. heteken belül meg fog születni :)
2021. jún. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Szia. Nálunk orrcsont nem látható tarkoredő 3,0. Ránk ilyesztettek. Rá 5 napra elmente egy magándokihoz, majd közölte, h makk egészséges a gyerekem. 11 éves már.
2021. jún. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Mi lett veletek végül? Én ma voltam a 10 hetes uh-n, és az orvos aggasztónak tartotta a nyakiredőt. Nagyon megijesztett :(

2 hét múlva nucha szűrés

2022. szept. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia! 15 hónapos a kisfiam és makkegészséges. Okos, ügyes gyerek. Szívből kívánom neked hogy ne legyen gond a babàddal !!!!

Figyelem ha írsz, ha szeretnél beszélgetni a dologról! Nagyon szurkolok! 🙏🏻

2022. szept. 26. 23:26
 9/10 A kérdező kommentje:
Sok sok vizsgálaton voltam. Prenateszt, méhlepény biopszia, vidékről jártunk fel Pestre a Rózsakert Medical Centerbe. Legjobb döntés volt Pestre menni komolyan. Komoly gèppel vizsgàltak, mindent pontosan làttak.
2022. szept. 26. 23:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is 3,2-es nyaki redőt mértek + az életkorom is hátrányos tényező volt. Most másfél éves a gyerkőc és semmi baja.
2023. ápr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!