Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik 12 hetes genetikai...

Melyik 12 hetes genetikai vizsgálatot csináltatnátok? Kombinált genetikai teszt vagy kiterjesztett kombinált genetikai teszt?

Figyelt kérdés
2021. okt. 21. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Statisztika csak, nem pontos adatot közöl, szóval tök mindegy melyiket csináltatod.


Ha van a családban genetikailag öröklődő betegség, vagy valamelyik szülőnek, anyuka 35 felett van stb, akkor érdemes inkább niftyt vagy prenat csináltati, az alatt meg 'hótmindegy'.


Mi kiterjesztettet csináltattunk, bár nem tudom a kettő között mi a különbség, felénk ez az egy opció van, így csak ezt tudtuk választani. Ha találtak volna uhn valami eltérést, akkor a nifty egyik csomagját kértük volna.

2021. okt. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Semmit. Fiatalok vagyunk, egészségesek és nem vetettünk volna el beteg babát sem.
2021. okt. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Ma voltam prenán, 35 éves vagyok. Kombináltról nem hallottam jót.
2021. okt. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kombináltat. Őszintén szólva nem is tudom, mi az a kiterjesztett kombinált.
2021. okt. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sima kombinált tesztet csináltattunk a 13. héten, a genetikai ultrahanggal egybekötve, amin magas kockázat jött ki Down-szindrómára. Most pattanásig feszünt idegszálakkal várjuk a Prenatest eredményét.

A kombinált teszt nem hülyeség, mert kiszűri azokat, akiknél érdemes lehet kockázatos invazív vizsgálatot végezni. Persze ha van miből, akkor érdemesebb egyből inkább Prenatestet, vagy más hasonló NIPT tesztet végeztetni.

Ha fiatal vagy és egészséges, az sem garancia semmire. A Down-szindrómás babák nagyobbik felét 35 év alatti anyák hozzák világra.

2021. okt. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ma megjött a prena teszt eredménye, nagyon gyorsak voltak (21-én délelőtt vérvétel, 25-én délután eredmény). 3-as voltam.
2021. okt. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

Megjött nekünk is a Prenatest eredménye, de az alacsony arányú szabadon keringő magzati DNS miatt nem tudták elvégezni a vizsgálatot (valószínű ok: magas testtömeg index). Azt javasolták, hogy 2-3 hét múlva legyen újra vérvétel. Onnantól még 1 hét az eredmény, és akkor már a 20. héten leszünk. Ezt nem szeretnénk már, így valószínűleg visszakapjuk a pénzt.

Orvos aminot javasolt, de azt nem szeretnénk, mivel mindenképpen megtartanánk a babát, az 1-2%-os kockázat is magas.

2 hét múlva behívott minket ultrahangra, mert addigra már láthatóak lesznek az esetleges eltérések.

2 hét újabb idegbaj.

2021. okt. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ettől én is féltem, hogy ismételni kell a tesztet emiatt de lett 3%. De nekunk a 2. munkanap meglett az eredmény, pedig pénteken is 5-7 munkanapoz említettek telefonban.

Nehéz lehet várni ennyit 🤐 kitartást!

(3.és 6.)

2021. okt. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5/7 vagyok.

Szinte hihetetlen, hogy ez ilyen hamar meglett az eredményed. Nekünk 14-én vették le a vért, és ma, azaz 26-án kaptuk meg az eredményt, hogy nem tudták elvégezni a tesztet. Azt monták, hogy csak 18-án kapták meg a vérmintát, és onnan 1 hét az eredmény. Nem lennénk meglepve, ha valójában arról lenne szó, hogy túl sokáig tárolták a vérmintát. 4 nap volt, mire a laborba jutott.

2021. okt. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!