Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált teszt kinek volt...

Kombinált teszt kinek volt hasonló?

Figyelt kérdés

Nagyon kétségbe vagyok esve😔

Az eredményem Downk korra

Szabad béta hcg 1,480

Papp-A 0,450

Számolt kockázat 1:682

A dokim javasolt még egy tesztet,de próbált bíztatni. A tesztre majd csak egy hét múlva kell mennem. De eléggé meg vagyok ijjedve ettől az eredménytől.

Kinek volt már hasonló paraméterekkel eredménye?


2021. okt. 6. 05:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? A kor nagyon “meg tudja dobni” a számolt kockázati értéket! Tarkóredő méret? Orrcsont látható volt?
2021. okt. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Meg "csak" 29 vagyok. Orrcsont látható, tarkóredő 1,8

A doki az ultragangon szinte tökéletesnek látott mindent. Áramlástól kezdve mindent.

Éppen ezért egy kicsit lesokkolt az eredmény, meg se fordult a fejembe hogy akár baj is lehet😔

2021. okt. 6. 07:18
 3/12 anonim ***** válasza:
Oh, értem. Hát ha az UH-n minden rendben volt, márpedig ezek az értékek jók, akkor megmondom őszintén, nem tudom, mi lehet, nincs benne tapasztalatom, mindenképp menjetek tovább genetikai vonalon, de próbálj megnyugodni, hinni, hogy minden rendben lesz, szerintem sokan vannak/voltak ilyen helyzetben, mégis egészséges babájuk született. Drukkolok!
2021. okt. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A súlyod is rendben van? Azzal is például szoktak számolni, amikor számolják ezeket az arányokat.


Ne ess kétségbe, még egyáltalán nem kell. Könnyen lehet, sőt, szerintem valószínűbb is, hogy egészséges a magzatod. Nekem azt mondta a genetikus annak idején, hogy az ultrahang 12 hetesen több mindent szokott mutatni a Down szindrómára vonatkozóan mint a vérteszt, ami sokkal árulkodóbb ebben a terhességi korban a Patau-ra és az Edwards-ra.

Én annak idején még a 12 hetes előtt csináltattam Prenát, hogy biztosan ne kapjak infarktust egy esetleges magasabb arányszám miatt, mondjuk az igaz, hogy én 37 éves vagyok, nem 29, szóval nagyobb esély volt egy magasabb kockázatra a kombinálton. De így legalább nem paráztam, nekem megérte azt a 75ezret.

2021. okt. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

60kg és 170 cm vagyok, igaz az álandó émelygéseknől kevesebbet tudok enni/inni, de nyilvan ezesetben ez nem számít.Meg most az idei évem egy kicsit stresszesebb is.

Van már egy gyermekem akkor 4 kg-mal voltam több, nála annó tökéletes eredmények jöttek ki, pedig a tarkóredője neki 2,5 volt ha jól emlékszem.


Tudom most hiába találgatok itt magamban, úgyis a teszt fog eldönteni spkmindent majd. Csak sorstársakat kerestem volna. De a biztató szavak is igazán jól esnek, köszönöm szépen :)

2021. okt. 6. 11:53
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezzel szinte biztos, hogy minden rendben. Nekem személy szerint nem lenne elég, így én biztosan csináltatnék nipt tesztet, vagy valamilyen invazív vizsgálatot, ha vértesztre nincs keret. Ezzel az eredménnyel sok országban alacsony kockázatúnak számítanál, tehát nem javasolnának egyéb vizsgálatot. Neked kell mérlegelned, hogy megelégszel-e, vagy mész tovább. Én javaslom, hogy menj tovább, mert nem fogsz megnyugodni. Jó hír, hogy csak a papp-a szinted alacsony, ez húzta le. Ennek millió oka lehet, a down elég valószínűtlen. Nyugi!
2021. okt. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jaj utolsó most nagyon megnyugtattál, persze a többiek is, de ezt olvasva nagyobb lett a reményem. 🙏Természetesen megyek dokihoz, csak jövőhétre adott időpontot hogy megbeszéljük a továbbiakat. Ő is tett egy javaslatot, hogy csináljunk még egy tesztet, de hozzá tette, hogy nem muszáj én döntöm el, de én azonnal rávágtam ,hogy persze menjünk tovább mindenképpen. A magam megnyugvása érdekében is.
2021. okt. 6. 18:51
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia. Nem tudom mièrt lett ekkora a kockázat (nem mondom, hogy magas) de nekem rosszabb vèreredmènyre (túl alacsony PAPP-a) volt a kockázat 1:2650. Nem tudom mi befolyásolja. Nekem ez nem volt megnyugtató, így elmentem amniocentèzisre. Szerencsère egèszsèges kislány.

A kombinált teszt csak becslès, arányszám ami kb semmit se jelent. Magas kockázatnál is születtek egèszsèges gyerekek, ès alacsony kockázatnál is születtek sajnos beteg gyerekek.

Szerintem nálad is minden rendben lesz 😊

Boldog babavárást ❤️

23 hkm

2021. okt. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Csináltattam egy prena tesztet, minden rendben lett, egészséges babóca🥰

Köszönöm mindenkinek a biztatást!😍

2021. okt. 16. 07:13
 10/12 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Nagyon örülök neked. A továbbikban pedig boldog és nyugodt babavárást :)
2021. okt. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!