Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi hányás után kellene...

Mennyi hányás után kellene infúziós pótlás?

Figyelt kérdés

Pont egy hete, hétfőn kezdődtek a rosszulléteim, akkor még “csak” hányingerrel.

Csütörtök óta hányok, reggel párszor.

Vasárnap már nemcsak reggel hánytam, hanem kb délutánig.

Ma, hétfő hajnalban már 3kor keltem és hánytam, reggel 7re már 4-szer.

Néha epét is hányok.

6+4 napon tartok.


Azt érzem, semmi nem marad meg bennem, víz sem.

Napok óta a vitamint se tudom bevenni, és nagyon gyengének érzem magam.


Nem szeretnék kórházba kerülni.


Amit eddig próbáltam: cola, ropi, gyömbéres víz.


Zavar a gondolat, hogy még hetekig rosszul leszek, ez ijesztő :(



2021. okt. 25. 07:43
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Próbálkozz B6 vitaminnal, hátha benned marad. Terhességi hányásnál elméletileg hatásos.
2021. okt. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Pedig ennyi hányással már menj orvoshoz. Egyrészt kell a vízpótlás feltétlenül, másrészt ez már nem normális, valami oka van. Lehet, hogy csak annyi, hogy magnéziumhiányod van, aztán ha azt helyrerakják egy infúzióval, máris jobban leszel.
2021. okt. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Nekem volt hasonló a második terhességem alatt. Az egyik nap durvábban hánytam mint előtte (16 óra). A doki adott beutalót, hogy ha nem javul 1-2 órán belül, akkor menjek kórházba, hogy kapjak infúziót. Végül csillapodott picit így tudtam eleget inni, de ott volt a beutaló a zsebembe ha bármi van akkor tudjak menni, és a kórházba is azonnal tudják, hogy mit kell csinálni.
2021. okt. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ez orvos függő, ki mikor utalna be. Èn a lányommal az egész terhességemet végighànytam.A 6 és a 12. hét között volt a legdurvább. A 9. héten voltam uh-n, ahol említettem, hogy semmi nem marad meg bennem, már savat és epét hànyok. Erre az orvos azt mondta, hogy a terhesség ezzel jàr.

Nagyon durva volt... Már volt, hogy a férjemnek sírtam, hogy én inkább elvetetném, mert ezt nem tudom végigcsinálni. Tudom durva, de akkor így éreztem. Szerintem ezzel már kellett volna kezdeni valamit, de ki lettem röhögve vele...

2021. okt. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is azt mondták a terhesség ezzel jár, főleg az első trimeszterben, senki nem akart infúziót adni. 8. héttől hánytam a szülésig napi 8-10-szer. A 29. héten feküdhettem be, a kórházban jól le tudták állítani a hányást, de a 12. hétig nem kaphatsz gyógyszert sem. Nem lesz bajotok, de iszonyúan kellemetlen, remélem hamar abbamarad.
2021. okt. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Érdemes a háziorvost is megkeresni ilyenkor, ha normális, akkor ők előbb intézkednek az ügyben, mint a nőgyógyászok. És ha más nem, akkor ügyelet.

Ha már nagyon gyenge vagy, napok óta nem marad meg benned a víz sem, kezd száradni mindened (pl. nyálkahártya, az ajkaid, stb.), akkor érdemes infúziót kérni. Nem fognak befektetni, csak bemész, rádkötnek egy liter folyadékot és ha lecsöpögött, mehetsz. Ez sajnos nem akadályozza meg azt, hogy továbbra is hányj, de legalább a kiszáradásod ellen tesz.

Próbálj keresni bármi olyan folyadékot, ami megmarad benned. Nekem pl. fura, de a gyümölcsleves volt ilyen. Abból is csak egyféle, amit mindig az Interfood-tól rendeltem. Valahogy olyan mű íze volt, hogy már jól esett. :D Előtte két falat/korty nem ment le semmiből és már jött is vissza. Abból meg a 4 decit úgy belapátoltam, mintha misem történt volna.

Ezen felül a rostos őszibaracklé volt még ilyen. Csak az 50%-os. Ezt sem értem a mai napig, de abból 1 litert is megtudtam inni úgy egy nap alatt, hogy nem jött vissza.

Előtte mindig csak vizet ittam, de arra rá sem tudtam nézni. Mintha már a torkomnál fordult volna vissza...

Szóval érdemes kísérletezni, hátha.

Kövesd a megérzéseidet. Ha azt mondod "talán most lemenne egy alma" (most mondtam valamit), akkor azonnal küldjél valakit egy almáért a boltba. Nekem ez a taktika bejött. Ezek a "talán"-ok mindig lent maradtak. :)

2021. okt. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Ne haragudj hogy ezt mondom, de ez még semmi.

Vészes terhességi hányásom volt, közel 50-szer hánytam egy nap, amikor bekerültem a kórházba. Napi 4 hányás teljesen átlag.

2021. okt. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek <3
2021. okt. 25. 14:32
 9/9 anonim ***** válasza:
D dalon.
2021. okt. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!