Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha csinaltattam 10.héten...

Ha csinaltattam 10.héten prenatesztet és minden teljesen normális volt attól még lehet valami fejlődési rendellenesség a második genetikai ultrahangon?

Figyelt kérdés

2021. okt. 25. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nem minden rendellenesség genetikai eredetű.
2021. okt. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
A Prena csomagtól függően kromoszóma rendellenességeket mutat ki. Ettől még hiányozhat keze, lába stb és lehet autista is stb. Viszont én azt gondolom, hogy ezt a tesztet a saját megnyugtatásotokra csináltátok meg, úgyhogy ne izgulj ilyeneken, különben “kidobott pénz” volt, minden rendben lesz, ne parázz ilyeneken.
2021. okt. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet
2021. okt. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Eleve korai volt, 11 hét előtt nem is végeznek jobb helyen prenat pont azért mert ők tudják mikortol es mi lesz látható
2021. okt. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de arra kell gondolni, hogy a kromoszómarendellenesség számos fejlődési anomáliát feltételez , ami alaki eltérésben mutatkozik meg. Arról nem is beszélve, hogy a 12. heti uh-n már kizárják a durva, ábrázolható eltéréseket. Mi is Prena Optimumot csináltattunk, 12. heti rendben volt, a 18 hetire már emiatt szorongás nélkül mentem.
2021. okt. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

#4

Ha a szabadon keringő magzati DNS megvan 10%, akkor már a 10. héten is vizsgálható és biztos eredményt ad. Ne idegesítsd már a kerdezőt..

2021. okt. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Aranyosak vagytok :)

A prena tesztet 10+6 hetesen csinaltak (nem gondoltam hogy ezen valaki fent akad :D) , és azóta is mindig minden rendben volt a havi ultrahangokon.

2021. okt. 25. 18:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves 6os,nem idegesitettem, nekem ezt mondták a, czeizel intezetben, gondolom nem pályakezdok. Amúgy meg 10% a digeorge szindróma kizarasahoz kell, minden máshoz 1-2% még a papiron is rajta van...
2021. okt. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

#

Elhiszem neked, hogy a Czeizelben nyilván nem Mari néni dolgozik genetikusként, de az ajánlás akkor is a 10. héttől szól. Onnantól LEHET elegendő a magzati DNS arány az anyai vérben. Ha nem elég ahhoz, hogy megbízható eredményt adjon, akkor díjmentesen megismétlik a vizsgálatot, nem hagyják csak úgy annyiban. Ezért mondtam, hogy nem kell idegesíteni ezzel a kerdezőt.

2021. okt. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!