Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell bejelentkezni az...

Mikor kell bejelentkezni az orvoshoz ilyen esetben? Abban az esetben, ha menstruáció előtt pozitívat tesztelek.

Figyelt kérdés

Gondolom meg kell várni, míg késik egy pár napot, hisz akár egy kémia terhességről is szó lehet, ami nem marad meg, nemde? Még túl korai felkeresni az orvost?


Clear blue-val teszteltem ma reggel, menstruáció előtti 3. nap. Kijött az erős plusz. Kell tesztelni később is?


Ti hogyan csináltátok?



2021. nov. 2. 09:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Pár nap múlva tesztelj újra, haa az is pozi, akkor hívd a dokit.
2021. nov. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bőven ráérsz időpontot kérni 1-2 hét múlva is, kb pozi teszttől számítva 3 hétre ha kapsz időpontot teljesen jó, Addigra lesz szivhang is már
2021. nov. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én menstruáció elmaradása után 3 hétre kérnék időpontot, kivéve ha pl

véralvadási zavarodvan, elkezdesz barnázni, akkor menj rögtön orvoshoz.


Azért érdemes 3 héttel a menstruáció elmaradása után menni, azaz 7 hetesen, mert akkor már szinte biztosan látnak szívhangot, ha minden rendben van. Szívhang elvileg már 6 hetesen is van, de ha pár nappal később fogant a baba, akkor lehet, hogy még nincsen, így jobb 7 hetesen menni, mert azzal megspórolsz magadnak egy csomó felesleges aggódást :)

2021. nov. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

12dpo-n teszteltem először, majd 14dpo erősebb lett. Rá 1-2 napra hívtam a dokim, akinek mondtam h pár napja pozitív lett a tesztem. Ő automatikusan a 7.hét utánra adta az időpontot.

Ha korábban mész és nincs még szivhang vissza fog hívni 1-2 hétre rá

2021. nov. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Várd meg, amíg késik pár napot, majd tesztelj mégegyet. Ha az is pozitív, akkor hívd fel az orvosod és kérj kb. 2-3 hét múlvára időpontot.

Nekem életem leghosszabb ciklusa 32 nap volt. Az átlag 28 nap. Már 27.-en nem bírtam magammal és pozitívat teszteltem, de kivártam a 32 napot, plusz még egy picit és ha jól emlékszem 34-35. nap körül kértem időpontot terhességmegállapításra (mert tudtam, hogy 2-3 héten belül tuti nem tud már adni). A 8. hetemre kaptam és akkor már minden tökéletesen látható volt. :) Igaz, a fene megeszi az embert abban a pár hétben, amíg az orvosra vár, de bízni kell magatokban és semmi értelme 6-7 hetesnél korábban rohanni.

2021. nov. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Csak azért érdekelt, mert nem tudom, hogy ilyenkor az orvos ad automatikusan egy időpontot, mikor már szívhang is lehetséges, avagy nekem kell kérnem egy adott időpontot, amikor én szeretnék menni? Illetve persze nem is akarok már jó előre bejelentkezni.
2021. nov. 2. 10:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát általában megkerdezik mikor volt az utolsó menstruációd, vagy mikor teszteltél pozitívat és ahhoz mérten adják az időpontot.

Ha magán, valaki szereti a pénzt és behivott hamarabb is, mert ha nincs szivhang visszahív 1-2 hét múlva és akkor újra kell ugye fizetned... Ha egy kicsit rámenős vagy és ez a helyzet, már a telefonban tudod mondani h akkor szeretnél menni amikor már biztosan lát szivhangot... (Ez amúgy a terhesség 7.hete amikor kell már lennie szivhangnak. Tehát kb 3 hétte pozitív teszt után)

2021. nov. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem ma a van (elvileg) a 11.dpo. Azért elvileg, mert biztosra ugye nem tudhatom.
2021. nov. 2. 10:09
 9/11 A kérdező kommentje:
#7 Köszönöm szépen. 😊 Akkor még várok pár napot. Magánba megyek szerintem. Jó, hogy mondod, én is fogom jelezni nekik (ha nem jön meg persze addig a menstruációm), hogy akkor szeretnék menni, ha már lát szívhangot.
2021. nov. 2. 10:12
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

5 vagyok.

Ha nem mondod automatikusan, akkor segítenek időpontot választani, de jobb, ha kiszámolod mikor aktuális a 6-7-8. hét és azon hetek valamelyikéhez ragaszkodsz. Én úgy kértem, hogy a 6-7. hét ezen és ezen a dátumon lenne aktuális, így kérem, hogy akörül nézzünk.

Az én dokimnál 2-3 hetet tuti várni kell, én ezért kértem már viszonylag korán időpontot. Ha tudja az ember, hogy az ő dokija akár azonnal is fogadja, akkor felesleges ilyen korán. :)

2021. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!