Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes terhes kismama...

22 hetes terhes kismama vagyok. Milyen gyógyszert vehetek be lázra, erős torokfájásra?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki megint sikerült megfáznom, az előzőt sikerült bármi nélkül kihordanom, de most úgy érzem türelmetlen vagyok ezzel kapcsolatban.

Van valami, amit bevehetnék?

Leginkább a torkomra kellene valami, mert az iszonyú. Meleg tea, méz stb megy, de úgy néz ki nem elég.:/


2021. nov. 3. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, a paracetamolt lehet.
2021. nov. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Torokfertőtlenítőként Herbal medet szopogattam, gyógynövény alapú, terhes nők is szedhetik. És ahogy az egyes válaszoló írta, paracetamol hatóanyagú láz-és fájdalomcsillapítót lehet bevenni.
2021. nov. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2021. nov. 3. 15:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták. De gyógyszertárban nagyon készségesen segítenek. Nekem ott javasolták a Herbal Swiss forró italt, a sós vizes nem tudom milyen moszatos orrsprayt és szükség esetén a Rubophent.

Egyébként esténként szájvízzel gargalizáltam fertőtlenítésként, kamillateával gőzöltem napi kétszer és mézes hársfa teát ittam viszonylag sokat. :)

2021. nov. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Még egy javaslat a Herbalmed torokpasztillára. 2 hete voltam a halálomon, elég hamar segített (azért nem egy strepsils, kb 2-3 órára segít).

Sós vizes gargarizálás is tud segíteni hosszútávon főleg (mondjuk előbb gargalizálj, utána egy torokpasztilla).

Langyos-meleg tea, sok mézzel még nekem segített pár hete. Ja és a párologtatás!


A Herbal Swiss forróital nekem akkor segített főleg, amikor már inkább köhögtem és taknyos voltam, de akkor eléggé.

Fájdalomra, lázra a paracetamol a szedhető.

2021. nov. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!