Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak én élek ilyen egészségtel...

Csak én élek ilyen egészségtelen életmódot terhesen? Többi lent..

Figyelt kérdés

Második terhességem.

30 hétig végig hánytam,sokszor reggelire csak egy kis üres keksz,néha néha banán csúszott le.

Ebédre mindig főztem valamit,mindig változatos volt az ebéd.

Délután ismét üres keksz,vacsorára volt hogy semmi,vagy egy pohár tej,nagyon ritkán alma,körte,banán,szőlő , stb,de ebből is kevés.

(Igy étkeztem körülbelül a 30 hétig)

Aztán sikerült reggelire müzlit ennem, néha néha valami gyümölcs,de volt h csak 1 héten 1x ettem gyümölcsöt.

37 hetes vagyok,és félek hogy valamit nagyon elrontottam.

Elsővel mindent ettem,napi 1 kg alma,még éjjel is felkeltem almát enni.

Kicsit elkapkodtam a kérdést,remeĺem értitek


2021. nov. 5. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem. Én még csak a 12. héten járok és bár egészségesen táplálkoztam és heti 3-szor edzésre jártam mielőtt teherbe estem, azóta annyira rosszul vagyok, hogy egyszerűen azt eszem, amit megtudok enni és életkedvem sincs, nem hogy még odafigyeljek a testedzésre. Sosem gondoltam, hogy én ilyen tunya kismama leszek, de azt érzem, hogy semmi energiám nincs semmihez. Azt meg el sem tudom képzelni, hogy odafigyeljek arra, hogy mit eszek. Örülök, ha valami lent marad, nemhogy még válogassak is.

Én a védőnővel beszéltem erről. Jót tett a lelkemnek, mert azt mondta teljesen természetes, hogy úgy cselekszem és azt eszek, ami jól esik. Ha valamilyen hiány lépne fel, azt jelezni fogja a testem (pl. eszméletlenül elkezdek kívánni valamit), ne aggódjak. Ha pedig érzek energiát, legalább sétáljak egy-egy nagyobbat, aztán mozoghatok később majd, ahogy jól esik.

2021. nov. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Jesszus, napi 1 kg alma? :D


Ne aggódj, a baba elveszi ami kell neki. Nekem van ismerősöm aki naponta evett a mekiből, volt, hogy kétszer. Persze teljesen egészséges babája lett. A te étrended egyáltalán nem vészes. De azért ha tudsz fogyassz több gyümölcsöt, zöldséget, mert szülés után kellemetlen lesz az első dolog. Nyugi, minden rendben van!

2021. nov. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1# Nekem az elején semmi erőm nem volt,még sétálni sem,nyáron meg annyi erőm sem volt,hogy elvégezzem napközben az itthoni dolgom,állandóan izzadtam,és mindig aludtam volna,kifogtam a 2 legmelegebb időt terhességeim alatt. Én nem tudok a védőnővel beszélni,mivel más nyelven beszél,amit én nem igazán értek,így az orvoshoz is minden alkalommal a férjemmel megyek. 🙃 az elején vagy,kitartást neked

2# igen,napi 1 kg alma minimum megvolt,szerencsére apósom egy olyan helyen tanit,ahonnan mindig hoz friss gyümölcsöt, zöldséget 🙃

40+4 re született a fiam 4700 gramm és 60 cm,nála jobban odafigyeltem az étkezésre,akkor nem ittam kávét sem,de most muszáj napi 2-3 lecsúszik,alacsony vérnyomás miatt,doki szerint ezzel nincs baj,hát így utólag félek egy kicsit..

2021. nov. 5. 13:14
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Még csak az első trimeszterben vagyok, de szinte az üres pászkán kívül csak némi gyümölcs meg meki és burger king csúszik le, minden mástól kb undorodom, pedig pont hogy gyorskaja kerülő voltam világ életemben, erre terhesen kell pótolnom 28 évnyi hiányosságot belőle :D De hát valamit enni kell na…
2021. nov. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Egészségtelent eszel nem lesz baja babádnak,meg nem vagy egyedül kismama egészségtelent eszi meg,mert ez megy le csak és gyomorbol nem jön vissza
2021. nov. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem nevezném egészségtelennek azért az étrendedet, nem hinném ezért baj lenne a babával.

Első trimeszter végén járok és kb 2 hete mindent eszek ami csak a kezembe kerül, na én étkezem egészségtelenül. Például ma 4 perecet, narancsot és csokit ettem, vacsorára meg fogalmam sincs mit tudok megenni. Van hogy a víztől is hányingerem van. Szedem a terhes vitamint, az is alig megy le.

2021. nov. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Aztán vissza tért a hányinger, hányás.

39+6 -ra szültem.

4420 gramm és 56cm ..

Pedig vékony vagyok,és alig alig ettem 🙂

2022. júl. 29. 21:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csak szépen kifejlődött a baba :)
2022. júl. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok.


Nekem is megszületett azóta a babám, 3300 gramm, 50 cm. Mostmár elmúlt 2 hónapos.

6-os voltam

2022. aug. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!