Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogynék ha megváltoztatnám...

Fogynék ha megváltoztatnám ezt az undorító, egészségtelen életmódomat?

Figyelt kérdés

168cm/83kg/24 éves lány

Egyedülálló/élő.

Teljesen őszintén leírom nektek mennyire egészségtelenül élek.

Hazaesek a munkából. Ugye ha kell főzök, elmosogatok, eltörölgetek, takarítgatok stb. Aztán leülök a géphez és mi a társaságom? Ilyen energiaital, meg olyan, ilyen dobozos kávé, meg olyan, ilyen csipsz, olyan csoki. Nézek valami sorozatot és ezt így sorban megeszem.

Vagy ha főzök valamit nem tudom mi az elég főleg ha nagyon finom lett az adott étel. Rendszertelen is az evésem. Sokszor eszek viszont nagy adagokat. Szó szerint addig eszek amíg nem fájdul meg a hasam miközben tudom, hogy nem kéne ennyit hisz mondjuk ki: túlsúlyos vagyok és ezt én is tudom. Testmozgás is 0, annyi ameddig elbiciklizik a munkába és vissza (10 perc összesen) vagy a boltba. Pedig van kézi súlyzóm és ugrálókötelem is, de csak porosodnak.

Hogy ha elhagynám ezeket a sz@rokat amikre nincs is szükségem mert csak az íze miatt eszem/iszom és elkezdenék rendszeresen mozogni, akkor menne le a kiló is?

Mert ez így tarthatatlan és haragszok magamra amiatt hogy tudom ez mennyire egészségtelen és rossz, de mégis csinálom..



2021. szept. 8. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem lenne rossz. De csinálj kalóriadeficitet! Csak kalóriadeficittel lehet fogyni. Ideális esetben sporttal növeled az energiaigényedet, betartott étrenddel bedig csökkented a bevitt kalóriákat. Ha jól csinálod, akkor 1-1 csipsz is belefér...
2021. szept. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy milyen munkád van, az is sokat szamit. Ha valaki irodában ül 8 és 4 között, akkor eszik, iszik, wczik, amikor jól esik, megint más, mint a gyári meló, 3 műszakban össze vissza étkezés, alvás. A munkahelyen is fontos enni, és nem úgy érsz haza, hogy felfalod a házat.

A cukros üditőket cseréld le vízre, a rágcsáknak is próbálj ellenállni.

Bármilyen nehéz is,.minden nap mozogj. Én pont tegnap kezdtem el, napi 20 perc R.Rékával 😊 nagyon fárasztó, már 2 perc után lihegtem 😃 de minden nap csinálni fogom, mindig egy picit jobb lesz .

2021. szept. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
89%
Kalóriadeficit esetén fogyni fogsz, de ha az nem is menne gyorsan, egészségesebbre váltani sosem tesz rosszat. Hajrá! :)
2021. szept. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Fogynal
2021. szept. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy fogynál, de nem híznál tovább.
2021. szept. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen fogynál, de én azt javaslom, hogy ne drasztikusan változtass, hanem lépésről lépésre. Első héten csak a cukros, szénsavas üdítőket hagyd el. Következő héten hagyd el a nasikat, majd az azt követő héten minden étkezés mellé próbálj meg egy adag zöldséget (saláta, savanyúság, bármi) megenni. És így tovább. Így kevesebb az esélye annak, hogy feladod és visszaesel ebbe a -valljuk be- nagyon kényelmes állapotba.
2021. szept. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az elején csak elhagytam az üdítőket és csak vizet ittam, ezzel már fogytam. Aztán a csipszet, csokit és helyette gyümölcsöt ettem vagy notmális ételt. Megfigyeltem, higy ha éhes voltam akkor avscora helyett csipszet ettem, mert lusta voltam.

Kezdd ezzel és kezdj el többet sétálni. A séta is jó mozgás, nem kell egyből súlyt emelni vagy futni, ha nem bírod.

2021. szept. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem is akarok futni ilyen túlsúllyal..

Inkább itthon yt videókra edzek.

2021. szept. 12. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!