Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik Prena tesztet érdemes...

Melyik Prena tesztet érdemes megcsináltatni és mikor?

Figyelt kérdés

Elég elveszett és friss vagyok a témában, 25 éves vagyok, nem tudom melyiket érdemes megcsináltatni. Láttam, hogy van sima ami csak a Down-t szűri ki, vagy van a teljes kombinált teszt, ami viszont 200 ezer körül van. Nyilván inkább kifizetem ha attól nyugodtabb leszek, csak nem tudom mennyire kihagyható ez. Vagy a Prena teszt nélkül is meg tudja mondani, hogy minden rendben van-e a genetikai uh-n?

Köszönöm!


2021. nov. 13. 11:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
6%

Biztos csak az amniocentézis.

Prena tesztnél barátnőmnek pl a nemi kromoszóma meghatározás sem sikerült, mert lányt mondtak és fiú lett.


A kombinált teszt kb semmit nem ér, nagyon sok down-is eset van most, (mi eddig csak Debrecenben 10-et regisztráltunk 3 honap alatt) uh-val nem tudták kiszűrni

2021. nov. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ez nehéz kérdés. Én nagyon sokat gondolkodtam, míg beadtam a derekam. Az UH tökéletes eredményt hozott, de a Prena Plus mellett döntöttünk. Engem megnyugtatott a negatív eredmény, hogy legalább ilyesmi miatt nem kell aggódnunk (így is van elég dolog, amin lehet).

Mostmár nem bánom, hogy megcsináltattuk, de eljutni a vér levételéig rögös volt az út és fizetni sem esett jól. :D


A kombinált teszt is jó lehet, de engem nem nyugtatott volna meg egy arányszám. Mivan, ha pont én vagyok az az egy a 10 ezerből?

2021. nov. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hogy lehet elrontani egy nemi kromoszomat?
2021. nov. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első sztoriját simán nem hiszem el. Ha megfelelő mennyiségű a magzati DNS az anyai vérben, ezek a tesztek nem tévednek. Mi Prena Optimumot csináltattunk, 11+5 naposan vették le a vért, 1 héttel később megkaptuk az eredményt. Ez 3 triszómiára szűr+ nem meghatározása. Pluszt szerintem nem érdemes, azok rendkívül ritka (1:200000) rendellenességek.
2021. nov. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

2 vagyok.

Rendkívül ritka (szerencsére az alap 3 betegség sem annyira gyakori), de mi úgy gondolkodtunk, hogy az a 45 ezer forint már nem oszt, nem szoroz, akkor menjen minden, az a tuti. :)

Ettől függetlenül mivel mi is vacilláltunk abszolút megértem, ha valaki máshogy dönt, vagy esetleg nem is Prenázik.

Nem is igazán tartom fairnek, hogy a kismamák belátására és pénztárcájára van egy ilyen súlyú döntés bízva.

2021. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2x csináltattam a fiam egészségesen született ahogy a teszt is mondta, a lányunk beteg lett volna,dowwn. Uh n volt orrcsont, nyakiredő tökéletes 1,6 volt, az áramlásnál utalt csak a bajra.
2021. nov. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6 vagyok verifit csináltattam a sotén, nagyon gyorsan ment minden amikor kijött a rossz eredmény, 1,5 hét alatt a megszakítás is megtörtént a 14. hétben.
2021. nov. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az UH a Down szindrómás magzatok kb. 80-85%-át tudja kiszűrni.

A kombinált teszt (amennyiben magas kockázat esetén megtörténik az amnio) a Doen-os magzatok kb. 95%-át tudja kimutatni.

A NIPT-ek (Prena, Verify, Trisomy? Panorama stb) a Down-os magzatok kb. 99%-át.

A többi kromoszóma eltérésre jellemzően alacsonyabb a hatékonyságuk.

2021. nov. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Pl úgy lehet téves a nemi kromoszóma, hogy nincs elég magzati DNS és az anyait vizsgálják.

Eü-s vagyok, igaz szülészeti, de a genetikusokkal azért kapcsolatban állunk. Úgyhogy nem érdekel egy buta, hozzá nem értő mit hisz 😉

2021. nov. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Pedig azt mondják ha kevés a magzati, akkor inkább nem értékelhető mintát írnak.
2021. nov. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!