Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált teszt mellett...

Kombinált teszt mellett érdemes megcsináltatni a Prena tesztet?

Figyelt kérdés
Mennyire megbízható a kombinált? Miben jobb a Prena?

2021. jún. 3. 17:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább prena a kombi az latolgatás, a prena az anya vérében található magzati dnst vizsgálja. Én kombit nem csináltattam a korom miatt úgy is kellett volna más is.
2021. jún. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Prena. Miben jobb? Tokeletes kombi után 20 hetesen láttak egy árnyékot az uh-n és a magzatvizem is sok volt ezért el akartak küldeni “genetikara” azaz hasba szurni. Mennyivel jobb lett volna ha mar 8 hete van egy negatív prenam és nem kell ezen aggódni....
2021. jún. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább Prenát kombinált helyett, az nem sokat ér. Én Panoráma tesztet csináltattam kombinált helyett (az is olyan, mint a Prena, DNS-t vizsgál).
2021. jún. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg tudod fizetni, szerintem prenanak sokkal több értelme van, mint a kombinált tesztnek. Plusz így a neme is biztosan kiderül, ha kéred.
2021. jún. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is prenát csináltattam kombinált helyett. A kombinált csak kockázatbecslés.
2021. jún. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Prena. 11. hétre megkaptuk az eredményt, onnantól kezdve nyugodt voltam végig. A kombinált teszt csak kockázatbecslés.
2021. jún. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a panoráma teszt nem jöhet szóba?
2021. jún. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a Prena alapot csináltattam és kombinált tesztet is. Leginkább a Down-tól tartottam, a másik kettőtől nem igazán. A Prena is negatív lett (így már nagy lelki nyugalommal mentem a 12 hetes UH-ra), meg a kockázatbecslés is jó volt a másik kettő vizsgált kromoszómarendellenességre is. Így ezek engem teljesen megnyugtattak. És már nem kell izgulnom, hogy tényleg kislány-e :D
2021. jún. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Én kombináltra mentem és 1:10000 jött ki, mert még csak 30 vagyok és a mért értékek is elég jók lettek. Úgyhogy már nem éreztem szükségét egy drágább tesztnek. Ha rosszabb eredmény jön ki, akkor megcsináltattam volna valamilyen DNS-alapú tesztet is, így viszont nem láttam indokoltnak.


Ha fiatal vagy, akkor lehet így csinálni, hogy csak akkor veszed igénybe a drágább tesztet, ha nem lesz megnyugtató a kombinált. Így jó eséllyel olcsóbb lesz, kis eséllyel meg kifizettél pluszban a Prena mellé egy kombinált tesztet is. Ha viszont már idősebb vagy, és nem akarsz ilyen 1:1000 vagy rosszabb kockázatot bevállalni, akkor érdemes rögtön a biztos eredményt adó tesztet választani, mert akkor nem valószínű, hogy már a kombinált is megnyugtató eredményt ad.


Remélem érthetőre sikerült, amit írtam, akkor is ha az olvasó nem matematikus :-)

2021. jún. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%
9 nem akarok szemetkedni, de pont így szült 27 éves ismerősöm Down gyereket. Pont a fiataloknak lenne jobb a prena mivel a fiatal kor lefelé torzítja az esélyeket. Szemben egy csomó 30+ feleslegesen tojja össze magat a rossz arányszámok miatt. En nem kombiznék már soha többet. Felesleges. Túl haladta a tudomány.
2021. jún. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!