Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudnátok segíteni? Teljesen...

Tudnátok segíteni? Teljesen el vagyok veszve.

Figyelt kérdés

3 hete diagnosztizáltak terhességi cukorbetegséggel, az orvos ledarálta miket lehet enni, de ezeket már amúgy is tudtam. Unom már a tk kenyeret, zabkását, tojást reggelire, csirkét, halat, pulykát eszem ebédre natúran natúr zöldségekkel (nem sóztam a vérnyomásom miatt) és egészséges körettel: barna rizs, kuszkusz stb. Vacsira általában túrót, tojást vagy salátát eszem, illetve tízóraira és uzsonnára gyümit és zöldséget.

Nagyon unom ezeket, és hiába eszem bőséges adagokat, éhes maradok mellettük.

A neten találtam minta étrendet, de az egyből úgy kezdődik, hogy meggyes pite reggelire... Nem tudok sütni, és azért nem is sütnék, hogy reggelire megegyek egy szeletet, valamint ebédre olyan bonyolult ételeket írnak, amit én nem tudok megfőzni, ráadásul nálunk nem is kapni ilyen egzotikus hozzávalókat.

Tudom úgy tűnik, de nem keresek kifogásokat, egyszerűen nincs időm 3 órát főzni munka mellett plusz meg reggel sütni. Ti miket ettetek? Tudnátok írni egy napi étrendet?


2021. nov. 16. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy kicsit több időt kellene ráfordítanod a kutató munkára, pl. interneten, facebook csoportokban, és nem feltétlen minta étrendet nézni, hanem utánajárni (akár dietetikus segítséggel) hogy miket ehetsz és milyen mennyiségben, ez alapján pedig tudsz főzni, sütni egyszerűbb ételeket.
2021. nov. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szinte bármit lehet enni, általában a köretet kell lecserélni. Sima tészta helyett tk. vagy durum, fehér rizs helyett barna vagy basmati stb.

Eddig (míg nem voltál cukorbeteg) mit ettél?

2021. nov. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon jó facebook csoport: Terhességi cukorbetegség. Nagyon sok receptet találsz, amivel színesebbé tudod tenni az étrendet. Én amúgy szinte csak bulgurt tudok reggelizni, mert azt bírja ez a cukrom. Azt szoktam enni tojással és variálom gombával, sonkával, sajttal, virslivel, plusz teszek rá tejfölt. Elég kiadós tud lenni. Van rengeteg olyan hozzávaló, aminek nincs vagy nem kell számolni a szénhidrát tartalmával. Ilyen a túró, sajtok, mascarpone, dió, mandula, sok zöldség, húsfélék...stb. Minden étkezéshez eszek ezekből is, így jobban telítenek.
2021. nov. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
terhesen cukros lettél,attol szülés után ha megszültél cukorbetegség elmulik.neten vannak étrendek,diéták
2021. nov. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó: Jah, csak 5-15 éven belül 60% az esélye, hogy 2-es típusú cukorbeteg lesz. Szóval azért nem árt utánkövetni...
2021. nov. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!