Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányinger az öblítőktől...

Hányinger az öblítőktől terhessèg alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


8 hetes kismama vagyok és elég sokszor gyötör a hànyinger. Màr kezdem megszokni, viszont észrevettem, hogy rosszul vagyok kb. minden öblítő/mosószer illatától, amiket eddig imádtam. Most mostam az àgyneműt és pizsamát, hát komolyan nem bírok megmaradni az àgyban, annyira émelygek tőle. Emiatt ma már 2x újramostam a ruháimat, másik öblítőkkel, de nem jobb.

Tudtok ajànlani olyan helyettesítőt, ami nagyjàból illatmentes? Mosni muszáj, de így nem túl kellemes :D


Köszönöm! :)



2021. nov. 20. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg baba mosógélt és öblítőt, azok parfüm mentesek.
2021. nov. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a mosódió gélt. Van belőle illatmentes változat. Öblítő helyett pedig ecet. Így nem lesz semmi illata ruháknak, az ecetet sem érezni. A sógornőm is rosszul volt minden öblítő és mosószer illatától terhesen, akkor mondtam neki ezt a kombót és nagyon bevált neki. Én évek óta így mosok csak használok mosó parfümöt. Hál istennek én nem voltam rosszul ezektől terhesen.
2021. nov. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mososzóda és öblítőnek citromsav.
2021. nov. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2 válaszoló:

Az ecetet milyen arányban jó higítani? Csak simàn az öblítős rekeszbe öntöm? :)

Illetve 10 vagy 20%-os ecet a megfelelő erre a célra?

2021. nov. 20. 22:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 20%-os ecetet szoktam használni és a max jelig töltöm az öblítős rekeszbe. Nem higítom. Ha száradás után érzed a szagát akkor csökkentsd az adagot, bár én soha nem éreztem, de a kifinomult terhes orr ki tudja mire képes 😃.

A mosószódát el is felejtettem. Azt is szoktam rakni egy evőkanállal a mosószeres rekeszbe a gél mellé.

A citromsavat annyira nem szeretem, mert fakítja a ruhát és a zokniknak a gumiját kikezdi. Sokáig használtam azt is és nekem ez a tapasztalatom vele. Rövid távon jó lehet, ha esetleg nem bírod az ecet szagát.

#2

2021. nov. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, kipróbàlom ezeket a praktikákat, hátha sikerrel járok. :D
2021. nov. 20. 23:21
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha szeretnél esetleg enyhe illatot, az Ahimsa mosóparfümöket próbáld ki.
2021. nov. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na, beleástam magam az öko mosószerek vilàgàba, így vettem mosódió gélt, mosószódát és jó sok ecetet. :D

Megvàltás!!!

Köszi a tippeket :)

2021. nov. 22. 14:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!