Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől lesz valaki "érett" az...

Mitől lesz valaki "érett" az anyaságra?

Figyelt kérdés

2021. nov. 22. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából fel tudja mérni, mivel jár, mennyire fogja átalakítani az életét, és ezt kész is vállalni. Nem akkor lepődik meg, amikor a kezébe adják a babát.
2021. nov. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Kész elfogadni, hogy az első 1-2 évben az ő feladata az lesz, hogy valaki más igényeiről gondoskodik, és a sajátját háttérbe szorítja. Félreértés ne essék, nem kell mártírkodni, van apa is, stb - de a gyakorlatban az anya részére a gyerekvállalás sokkal nagyobb önfeladással jár, még akkor is, ha időnként kap egy kis segítséget, hogy feltöltődhessen.


Tesóm barátnője fennhangon ecsetelte pl. anyámnak, hogy ő nem lesz olyan mint én, ő majd lepasszolja a babát és megy bulizni. Na ő szerintem nem érett rá pl :)

2021. nov. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Ha szeretet,otthon,törödést,gondoskodást meg tud adni.nem passzolja le állandoan,nem hagy el csadját.gyermekét megszüli,megtartja.nem fut e lanyaságtol
2021. nov. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

2 mindent leirt!


En meg egy sajat gondolatot hozzafuznek. Szerintem 2 fele no van.


-imadja a csecsemokort a gondoskodast le-fel oltoztetni 100x a gyereket csecsemokoraban ide-oda pakolni menedzselni a csaladot.


-nem szereti a tehetetlen csecsemos reszt alig varja hogy egyre idosebb legyen a gyerek es lassa a kinyilo ertelmet.


Mindket tipus szereti a gyereket. Pl baratnom imadja a babas reszt en meg a 2. Verzio vagyok, egyre konnyebbnek erzem ahogy no. O pl az elejet imadta . Szoval nehez megmondani mit jelent az hogy

"Meger valaki az anyasagra" mert lehet hogy bizonyos korszakokat konnyebben atveszel az egyik mint a masik.


Ami nekem a "megerte" resz, az amikor hozzambujik es atolel. Az olyan mint mikor a haziallatod az oledbe kuporodik es igy kb elolvadsz. Ez egy gyereknel meg 100xos erzes.

2021. nov. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
amikor elmebelileg, fizikailag és érzelmileg is készen állsz. Vagyis van elegendő anyagiak, hogy eltartsátok a babát (nem egy szoba konyhában laktok), elég érettek vagytok, hogy neveljétek, fegyelmezzétek, megtanítsátok dolgokra, és készen álltok, hogy napi 24 órában egy kis életről gondot viseljetek. Direkt többesszámban fogalmaztam, mert magának a párnak kell késze állnia a szülőségre, nem elég, ha csak az egyik kész, vagy csak a másik.
2021. nov. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amikor nem ér váratlanul, hogy a te felelősséged egy kis élet fizikai és lelki fejlődése. Elfogadod, tudod, hogy nehézségekkel, lemondásokkal, változásokkal jár az új jövevény, még is szívből vágysz rá. Nem idealizálod túl a képet, hanem a maga realitásában várod. Ezen felül pedig nem csak szellemileg, de anyagilag is látod a velejárókat, ilyen értelemben is felkészül valaki az érkezésére.
2021. nov. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!