Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem érzem, hogy fel vagyok...

Nem érzem, hogy fel vagyok készülve az anyaságra (nem tervezett baba). Meg fog ez változni?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, nem igazán vágytam gyerekre, de aztán mégis úgy alakult, hogy becsúszott.

Viszont nem érzem azt a felemelő boldogságot. Inkább félelem van bennem. Nem tudom mit hogyan kell, nem tudom fel vagyok-e rá készülve lelkileg/agyban.

Akik volta hasonló helyzetben, hogyan kezelték ezt? Mindenképpen megtartjuk, mert elvetetni semmi esetre sem szeretnénk, de rettenetesen félek az egésztől.

Mindentől ami a terhességgel jár testi/lelki változások, rettegek a szüléstől/fájdalomtól és az azt követő időszakról. Szeretném, ha ez megváltozna, de eddig még semmi. Csak barátkozom a gondolattal, szerintem igazából fel sem fogtam még az egészet. Tanácstalan vagyok... Normális érzés ez? Meg fog változni?


2015. aug. 20. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

sokakban van ez így

ismerősöm 36 hetes és még most sem fogja fel, hogy anya lesz(tervezett baba)

a 9 hónap és a szülés az összes hormonális változásával együtt hozza fokozatosan a nőben is az anyává érést.

2015. aug. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Normális és változni fog. Gyorsíthatsz a folyamaton szaksegítséggel. Engem itt tereltek az útra: perinatus.hu


De pszichológust mindenhol találhatsz. Akár ingyen is, sztk ban. Érdeme foglalkozni vele! A lelki egészség ugyanolyan fontos mint a testi.

2015. aug. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Normális, és előre nem is lehet felkészülni rá akkor se, ha világéletedben gyerekek között voltál. A kórházban az alapvető dolgokat ugyan elmondják és/vagy megmutatják, szoptatás, pelenkázás, fürdetés, öltöztetés stb. de legtöbbet magától a babától fogsz tanulni.
2015. aug. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Mi sem terveztunk meg gyereket, megvolt a kb 5 eves terv, h elobb haz, eskuvo, aztan gyerek. Nalunk is becsuszott, raadasul ikrek!! :) En 31 eves voltam akkor, de meg eszem agaban sem volt gyereket vallalni.

Most multak 1 evesek es imadjuk oket! A legjobb dolog, ami valaha is tortenhetett velunk, es orulok neki, h nem vartunk 5 evet!! :)


Most meg felsz, de meg fog ez valtozni. A terhesseg alatt igyekezz azert aktivan elni, ne ugy fogd fel, mint egy betegseget, hanem probalj meg orulni neki. Ha no a hasad, vegyel haspantot, ami tart, kend olajjal es akkor nem leszel csikos, mozogj sokat, es probalj meg pozitivan gondolkodni!! Gratula!! :)

2015. aug. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Ez normális,de ha úgy érzed nem tudod kezelni,tessék segítséget kérni szakembertől.Nem szégyen az,hidd el,más is van így. Ha nem is 9 hónap alatt,de ha megszületik,és a kezedbe foghatod megváltoznak a dolgok. :) Gratulálok.
2015. aug. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Egy cipőben evezünk, unalomból csináltam meg a terhességi tesztet, nem gondoltam, hogy terhes vagyok. Teljesen kétségbe estem mikor megláttam a két csíkot, remegtem és minden bajom volt. Úgy éreztem még ne most, még ráérek. Most se fogtam fel, pedig láttam már ultrahangon. Szégyenlem magam, mert anyu azt mesélte, ők nagyon vártak engem.

9h km

2015. aug. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!