Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki váratlanul...

Van itt olyan aki váratlanul lett terhes és nem volt kész az anyaságra, mégis megtartotta?

Figyelt kérdés

Hogy keszultetek fel lelkileg, mentálisan az anyaságra?


Én nekem egy röpke kapcsolatból lett baba...az én részemről komoly lett volna de a férfi nem gondolt komolyan semmit velem. A baba sem érdekli, tehát egyedül vagyunk. 16 hetes vagyok és foggalmam sincs hogyan készüljek fel lelkileg. Elvetetni nem akartam. Anyagilag neccesen, de valahogy megleszunk. Viszont a lelki oldalával nehezen baratkozom. Félek, ijesztő az egész, félek, hogy mindent el fogok rontani és nem leszek jó anya. Egyszerűen nagyon hirtelen jött ez az egész és csak telnek a hónapok, no a hasam és nem gyozok mentálisan tempót tartani vele, hogy kész legyek az erkezesere.


Van olyan aki átélte ezt? Hogy ment neki elfogadni a dolgot és felkészülni?


Örökbeadás eszembe jutott, de az csak B terv. Szeretném ha velem maradna és minden rendben lenne..😔


2021. okt. 19. 18:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem jó anya leszel,hisz már most a legjobbat próbálod kihozni a helyzetből és azért teszed amit, hogy neki jó legyen.Nem tudom hogy milyen ez,de az tuti hogy néha majd ezt azt elrontasz 😂, szerintem olyan nincs hogy mindent tökéletesen csinál az ember,de ha szereted és megteszed érte amit csak tudsz, akkor már baj nem lehet.
2021. okt. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
26%

2-es: Fellehet ám húzni az uraknak a gumit. Ja csak az büdös, meg megy a hiszti. Sajnos a többi módszer meg nem elég biztonságos, vagy pedig egészségkárosító. Amúgy sincs 100%-os védelem. Erről ennyit. Nem csak a nő felelőtlensége a véletlen gyerek.

Nem tudom, hogy hány éves vagy, de lehet nem kellett volna megtartanod inkább. Így gyerekkel alig lesz esélyed normális párt találnod. Persze, mint írtad, te akartad a babát, így egyedül is, vállalod a nehézségek ellenére, szóval ez is tisztelendő. Ha mégsem megy, akkor valóban örökbe adhatod, a csecsemőkért kapkodnak az örökbefogadó szülők. Van segítséged kérdező? Barátnők, család?

2021. okt. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Igen, csak olyan kis törékeny, pici, az elején nem is kommunikál csak sír és nézelődik..hogy fogok rájönni mit akar vagy mire van szüksége? Vagy mi van ha baja van, beteg, fáj valamilye és nem ismerem fel. Annyi kérdés van bennem.
2021. okt. 19. 19:33
 4/24 anonim ***** válasza:
55%
Közben törölve lett az a válasz, amihez szólt a válaszom 1. fele.
2021. okt. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem emiatt aggódnék, kérdezö, hanem azért, mert neccesen lesztek a pénzzel.
2021. okt. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy azzal, hogy ő nem húzott gumit és állította, hogy nem lesz baj, azzal O is vállalta ezt a kockázatot. Én meg azzal, hogy belementem...mostmár mindegy megtörtént. Viszont ő most csak engem hibáztat, hogy én azzal, hogy vállalom a babát, tonkrevagom az életèt, beèg a családja előtt, meg hogy ezzel kell együtt éljen élete végéig. Szóval azt mondja én vagyok a hibás, mert őt nem vettem figyelembe ebben a döntésben és teljesen ignoraltam. Hozzá teszem, neki az lett volna megfelelő megoldás, ha abortusz vagy örökbeadás. Persze az örökbeadásra azt mondta, O csak a legjobbat akarja a babának és ezért az lenne a legjobb döntés, mert normális családban nőne fel. De szerintem ez csak duma volt, igazából azért akarta azt, mert akkor nem kell fizetnie.
2021. okt. 19. 19:38
 7/24 A kérdező kommentje:
#4 Én nem töröltem választ..
2021. okt. 19. 19:40
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj! Hiába első gyekek, más meg felnevelt már hármat, akkor is te fogod a legjobban tudni, mi a baja. Te leszel vele. Hamar kitapasztalod. Sír, megnézed a pelust, megeteted. Tudni fogod, ha 10 perce evett, akkor nem az a baj. Leszenek nehéz helyzetek, de meg tudsz vele bírkózni. Ahogy telnek a hetek, lassan te is ráhangolódsz. Csak el kell hinned, hogy jó anya vagy, mert akkor jó anya leszel!
2021. okt. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

#2 26 leszek.. igen, az anyagiak miatt is aggódom nagyon. Bár gondolom nem én vagyok a földön az egyetlen egyedülálló anya nehéz körülmények között, remélem megtalálom a megoldást.


Család nem nagyon van, max barátok és ismerősök akik adnak kölcsön ruhákat, tárgyakat, babakocsi, pelenkázó, kiságy stb..


Inkább az albérlet miatt aggódom nagyon, és hogy hogyan fogok dolgozni..sajnos menni fog bölcsibe, különben nem tudom megoldani. Csak az nem olyan biztos, hogy a munkahelyem tolerálná ha beteg a gyerek.

2021. okt. 19. 19:44
 10/24 A kérdező kommentje:
#2 Most az érdekel a legkevésbé, hogy lesz e párom. Inkább élek pár nélkül egy gyerekkel mint azzal együtt élni, hogy elvetettem a gyerekem vagy lemondtam róla azért, hogy nekem jobb legyen és megint tudjak érvényesülni az életben. Iszonyú lelkiismeretfurdalásom lenne később.
2021. okt. 19. 19:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!