Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mamik! Ti kívántatok a várandó...

Mamik! Ti kívántatok a várandósság alatt extrém fura dolgokat?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy terhesen felborulnak ezek az étkezések némelyik kismamánál még a szaglás is! Meghalnék, hogy egyek egy kis Dove szappant a fehérből 😬 szerintetek? Annyira kívánom.. már mondtam a védő nőnek, annyit mondott, hogy ő eddig arról hallott, hogy domestost szagolgatnak a kismamák vagy némelyik mosószert kíván! Nálatok volt ilyen fura kívánóság? És ha volt ellent bírtatok állni? (34 hetes kismama)

2021. nov. 23. 20:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
56%
Minden kívánósság valami vitaminhiány miatt van. Én pl zacskószámra ettem a túrót, így gondoltam, kalciumhiányom van. Vettem kalciumot, többé nem kellett túró. Édességet is nagyon kívántam, ennek utánaolvastam, hogy miért. Az édesben olyan anyag van, ami segít a hányinger leküzdésében. És igen, tényleg csak a hányingeres időszakban kívántam az édeset. Tuti a szappan is utal valamire.
2021. nov. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
77%
Emberi fogyasztásra alkalmas dolgok kivánása gyakori igen,de mososzert,szappantk ivánsz ami tisztito szerek ritkaság.elmulik ez vagy vitaminhiány.
2021. nov. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
52%

11es vagyok. Az előbb találtam egy cikket, másolok egy részletet. Ez is tulakdonképpen azt írja amit én.


Van, aki vért kíván, annak az ízére vágyik, vagy földet eszegetnek, én ilyenkor megpróbálom egy részletes vérvétellel kideríteni, hogy milyen anyagot kell pótolni a kismama szervezetében, hogy ez a vágy elmúljon. Ehhez persze az kell, hogy megbízzon bennem, hogy elmesélje, mit csinál. Éppen ezért is, de nem csak emiatt fontos, hogy az orvos-beteg viszony bizalmas legyen, hiszen ezt a dolgot nagyon nehéz bevallani, főleg, ha valaki valamilyen extrém dolog után sóvárog. Sokan jeget rágcsálnak, mert csillapítja a hányingert. Az sem ritkaság, hogy valaki koszt, keményítőt, hintőport akar enni. A válasz erre általában egyszerű: a szervezete keményítőt akar, mert vashiánya van, ami nagyon gyakori és normális a terhesség alatt. De vannak veszélyes dolgok is, hiszen a régi festékekben rengeteg ólom volt, és aki faldarabot rágcsál, annak bizony ólommérgezése is lehet, sőt a babának is…

2021. nov. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
76%

13.


A cikk, amiből idéztél, a picáról szól, ami egy fajta evészavar, pszichiátriai kórkép. [link]

Ezt nem kéne keverni a sima "kívánóssággal".

Kiragadtál egy részt a cikkből, ami kontextus nélkül eléggé félrevezető, a pica nem valamilyen hiány tünete. Ez a "szervezeted tudja, mire van szüksége" dolog meg amúgy is túl van misztifikálva...

2021. nov. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
57%
Azért merítettem ki egy részletet, mert ez szól a terhességről, a kérdezőre ez vonatkozik!
2021. nov. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
55%
Ja, és totál egyértelműen le van írva, hogy ez vitaminhiány...
2021. nov. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
63%
Nem értem mi alapján mered mondani, hogy a vitaminhiány túl van misztifikálva. Csak azért mert neked nem volt? Marpedig nekem is akkor múlt el az extrém kívánósságom, amikor halomszámra ettem a vitaminokat.
2021. nov. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
68%
Aki alapvető szöveget nem tud értelmezni, azzal felesleges vitába szállni. Tényleg le van írva, hogy vitaminhiány okozza.
2021. nov. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
68%

18. Igen, és mint azt mindenki tudja, a nlc egy megbízható, egészségügyi kutatásokat hitelesen közlő forrás. Az orvosin is kötelező szakirodalom.

Aki ezt cáfolja, az meg hüJe!

2021. nov. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
49%
"mondta el dr. Bartha Tünde szülész-nőgyógyász az NLCafénak." Innentől kezdve meddő vitákba nem megyek bele!
2021. nov. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!