Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mamik! Ti kívántatok a várandó...

Mamik! Ti kívántatok a várandósság alatt extrém fura dolgokat?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy terhesen felborulnak ezek az étkezések némelyik kismamánál még a szaglás is! Meghalnék, hogy egyek egy kis Dove szappant a fehérből 😬 szerintetek? Annyira kívánom.. már mondtam a védő nőnek, annyit mondott, hogy ő eddig arról hallott, hogy domestost szagolgatnak a kismamák vagy némelyik mosószert kíván! Nálatok volt ilyen fura kívánóság? És ha volt ellent bírtatok állni? (34 hetes kismama)

2021. nov. 23. 20:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

20.

Egyrészt nem a cikkben közölt összes állítás származik az említett orvostól, csupán néhány sor - és ez sincs szakszerűen feltüntetve a "cikkben", hogy meddig tart az idézet.

Másrészt egyetlen egyszer nincs leírva az a szó, hogy vitaminhiány. Egyetlen egy apró részleten rugóztok, történetesen ezen: "ilyenkor megpróbálom egy részletes vérvétellel kideríteni, hogy milyen anyagot kell pótolni a kismama szervezetében" - ez viszont nem csak vitaminhiányt jelenthet, még ha ti csak ennyit is tudtok értelmezni belőle.

Érdekes, arra véletlenül sem haraptatok rá, hogy pótcselekvés, depresszió is okozhatja, vagy az idézett doktornő egyik tételmondatára, miszerint: "Az bizony nem normális, ha egy felnőtt szappant rágcsál, vagy a kádvízből iszik.”

De igen, abban igazad van, hogy ez egy meddő vita.

2021. nov. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
37%
Én nem veszekedni jöttem, csak logikusan belegondoltam. Ha a kérdezőnél eddig ilyen nem volt és csak terhesen jött elő, akkor nekem az egyértemű, hogy az valami olyan hiányra utal, amire extrán szüksége van a szervezetének.
2021. nov. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
#22 az első terhességem is a szappan utáni sóvárgás volt, csak az nem ilyen, hanem akkor kényszert éreztem, hogy egy nap eltüntessek egy szappant kézmosással és érezzem az illatát a bőrömön 😬akkor a rántott sajtot kívántam. Meg szültem ez el is múlt. Most a második gyerkőcnél pedig ez a sóvárgás van, ami kifejezetten a Dove szappan után van sajnos. Igen vas hiányos vagyok az előző terhességemnél is az voltam csak akkor sokat aludtam ez miatt. Most is eszem rendesen a vitaminokat. Szülésig 6 hét van 🙂 ki bírom már, hogy ne zabáljak fel egy szappant. Nem tagadom a habot muszály volt megkóstolnom és esküszöm mérhetetlen nagy boldogságot éreztem akkor. 😂😂😂 Tudom, hogy elmúlik nem is magam miatt tettem fel a kérdést, hanem a baba miatt, hogy nem e lesz neki baja. Köszönöm a sok válaszaitokat! ❤️
2021. nov. 24. 10:52
 24/25 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez a terhesség alatti kívánósság is egy túlmisztifikált baromság úgy ahogy van. Ha valaki tényleg rá van állva egész terhessége alatt egy bizonyos ételre, az inkább valami pszichés /kényszeres fixáció. Bebeszélik maguknak, hogy azt kívánják és voilá. A nagyokos védőnő meg is erősíti. Én az első trimeszterben csak hideg gyümölcsöket meg üdítőket tudtam fogyasztani jószerével és nem a kívánósság miatt, hanem mert csak azoktól nem undorodtam. A második trimesztertől kezdve ugyanúgy eszem mindent.
2021. nov. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
75%
Értem. Szóval ha te nem tapasztaltad, akkor az már nem is létezhet. Már minden világos.
2021. nov. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!