Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik héten érdemes megcsin...

Hanyadik héten érdemes megcsináltatni a Prena tesztet?

Figyelt kérdés
Ha jól számolom, pont karácsony körül, két ünnep között leszek a 11-12.hétben. Már jó előre kell időpontot kérni? Ha igen, hanyadik hétre érdemes?
2021. nov. 28. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
általában 10-18 hetesen lehet
2021. nov. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 hetesen csináltattam. A 11. hétre nyugodtan kérhetsz időpontot. Nem tudom hol nézeted, én a Czeizelben voltam tavasszal. Mikor hívtam őket a következő hétre már tudtak volna időpontot adni.
2021. nov. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A 9. héttől lehet (de a nemét csak a 12. hét után mondják meg, illetve ha még nem elég magzati DNS kering az anyai vérben akkor ismétlésre kerülhet sor). Azt, hogy mennyivel előbb kell időpont az intézményfüggő, hívd fel őket minél előbb és mindenről tájékoztatnak.
2021. nov. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Hát az első trimeszteri genetikai UH előtt azért nincs éertelme (szerintem), mert ha ott durva eltérés látnak, akkor úgy is invazív vizsgálat kell, tehát a Prena pénzkidobás. Szóval én vagy az első trimeszteri UH-val együtt csináltatnám, vagy kicsivel utána.
2021. nov. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A Prena egy sima vérvételből áll, 5 perc az egész. Én betelefonáltam egy magánklinikára, 1-2 napon belül fogadtak is, eredmény 1 héten belül volt.
2021. nov. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is 10 hetesen csináltattam meg, amúgy a 9ik héttől lehet, de akkor még lehet nem elég a magzati dns ezért új vérvétel szükséges. Most pont 10+0 voltam mikor levették a vért, 4% magzati dns volt a mintában, pont egy héttel később megjött az eredmény. Majd még egy héttel később, mikor betöltöttem a 12 hetet, akkor jött a kiegészítés a baba nemét illetőleg.
2021. nov. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Nekem azért sokat segített lélekben, hogy az első genetikai UH-ra már teljes lelki nyugalommal mentem a negatív Prena után. Az UH után nem is javasoltak egyéb vizsgálatokat, így az alapján, ha nem csináltatom meg, akkor tuti, hogy mindig ezen kattogtam volna a baba születéséig :)
2021. nov. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

10 hetesen csináltattam, az uhra tudtam, hogy baj van, 14.héten meg is volt a magszakítás.

Ha 12 uh után nézettem meg ki is csúszhattam volna, es 16.héten nem abortusz van, hanem szülés.

2021. nov. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
11+0 hetesen voltam, 2. napra kaptam is időpontot.
2021. nov. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
12 hetesen voltam genetikai uh-n, utána vették le a vért a Prenához a kérésemre. Az uh alapján már sejtettem, hogy nagy baj talán nem lehet, de engem megnyugtatott a teljesen negatív eredmény. Szerintem érdemes a kettőt együtt csináltatni (egyel kevesebb időpont), de a Prenát egészen sokáig el lehet húzni, ahogy írták.
2021. nov. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!