Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki az ELSŐ...

Van itt olyan aki az ELSŐ szülését nem drasztikusan élte meg? Kevesebb fájdalommal élte meg? Aki azt mondja hogy ez nem is olyan vészes?

Figyelt kérdés
Csak az írjon,aki így érezte. A nagy fájdalmas vajúdásos storyk most nem érdekelnek

2021. dec. 3. 15:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy érzem.

Mondjuk 41. Heten oxytocint kaptam, de az infúzió után 3 órán belül vége volt, a kitolási szakasz kb 20 perc volt, arra mondom, hogy az kemény volt, de a fájásokat nem is éreztem.

A gép mutatta őket, mikor 2 percesek lettek , akkor éreztem én is.

Összegezve nem volt olyan vészes. De aznap délután még nem ezt mondtam 😊

2021. dec. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt vészes egyáltalán, nyilván fájt, de sokkal rosszabbra készültem. Természetes úton jött, nem kaptam semmiféle fájdalomcsillapítót. Jóslóknak hittem a fájásokat, aztán kiderült, hogy 3 ujjnyira kitágultam már. Befektettek a szülészetre és rá 2 órára meg is született.
2021. dec. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Utólag vissza gondolva nekem sem volt vészes. Jó, a vajúdás az nagyon fájt, de ahhoz képest maga a szülés megkönnyebbülés volt és nem is olyan fájdalmas, mint amire számítottam.
2021. dec. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Én is sokkal de sokkal rosszabbra számítottam. Ahogy emlékszem, már a kitolási szakasz volt, igaz vákuummal segíteni kellett de kb észre se vettem, hogy megvan a baba. Már akkor ott azt gondoltam, hogy ennél egyel nagyobb fájdalmat is kibírtam volna. Persze rohadtul fájt de egyáltalán nem volt kibírhatatlan. Az sokkal rosszabb volt mikor azt mondták, hogy sóhajtsam el a fájást.
2021. dec. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Császár is ér? Mert én sokkal rosszabbra számítottam, nem volt vészes.
2021. dec. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Hát én rettegtem a szülestől, de komolyan mondom, kár volt. Persze fájt, meg ordítoztam is, de egyáltalán nem volt kibírhatatlan. Ott, szülés közben is azt gondoltam, hogy ennél nagyobb fájdalmat is kibírnék, szóval nem baj ha rosszabb lesz. De nem lett.
2021. dec. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is jó élmény volt a fájdalom ellenére. Így ér? És nem, nem az idővel vált szebbé az emlék, tényleg életem legnagyobb élménye volt. Szívesen gondolok rá vissza. Oxitocinnal indított hüvelyi szülés volt. Nagyon szuperek voltak a szakemberek, végig tájékoztattak mindenről. Az infúzió bekötése után fél órával burkot repesztettek, azután 2.5 órával megszületett a kisfiunk. Úgy éreztem, hogy a legjobb kezekben vagyunk és a testem is kiválóan végzi a feladatát.

A második még ennél is jobb volt. Ugyanúgy fájt, viszont még inkább tudatában voltam a folyamatnak. Tényleg eszméletlen, hogy mire képes a női test.

2021. dec. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem rohadt szörnyű volt, de nem éreztem úgy, hogy na itt a vég és meghalok. Ráadásul nekem a kitolás már nem is fájt, hanem szörnyen feszített. És rám is igaz volt, hogy amint kibújt, abban a pillanatban kész vége, mindent mintha elvágtak volna. A varrást, meg a többit kellemetlen piszkálásként éltem meg. Én a szülés után pár nappal úgy voltam, hogy simán jöhet majd egy tesó (pedig összesen 22 óráig tartott).
2021. dec. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
Császárom volt. A szülést értelemszerűen nem is éreztem, egyszer csak kibukkant egy baba feje a vászon mögül. Na de ami utána jött az pokoli fájdalmas volt. Mára viszont az agyam törölte a konkrét fájdalom emlékét. Nem lesz egy ember se aki azt írja majd neked, hogy nem fájt.
2021. dec. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

10

Császárom volt nekem is. Rettegtem tőle,utólag visszagondolva nem volt vészes,az ida utáni egy órás remegés volt a legrosszabb rész. De nem éltem meg traumaként a császárt.

2021. dec. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!