Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28. Hétben 12 kg annyira...

28. Hétben 12 kg annyira drasztikus?

Figyelt kérdés
Terhesség előtt nagyon szigoruan 140 grammos dietan voltam 2 evig, plusz rendszeres testmozgas, gluténmentes hazi sajat készítésu eteleket ettem. A terhesseg 9. Hetétől ra se birok nezni ezekre az etelekre sajnos :( pedig igy adtam le 20 kgot a 2 ev alatt. Probalok nagyon odafigyelni, ha nem is tökéletesen de valamennyire tartsam. Nem magam miatt, hanem a baba miatt. De sajnos annyira imádok enni, es az edessegeket..... A kerdes nem is igazan kérdés, inkabb csak kivancsi vagyok mas hogy áll ezzel aki hasonló cipoben van?
2018. nov. 5. 20:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Bizony nagyon sok.

Az én nőgyógyászom pl szülésig 13 kilót "enged" hízni

2018. nov. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
10%
Rengeteg. Igazából 28. hetig egy grammot se kéne hizni.
2018. nov. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, sok. Én is ennyit híztam az elsővel a 15.-től a 28. hétig, mondjuk én 46 kilóról indultam. A vége 15 kiló lett, a 3. trimeszterben már alig híztam, a szoptatással meg lement. Most hálistennek lassabban hízok, 8 kiló jött eddig fel (30. hét), ebből 4,5 a 14-től a 20. hétig, mert csak akkor nem voltam rosszul, ha ettem folyamatosan szinte. Azóta, hogy ez már nincs, nem zabálok annyit, lelassult.

Amúgy az nem igaz, hogy 28. hétig egyáltalán nem kéne hízni, eleve a baba több, mint egy kiló már ekkorra, és akkor még ott a lepény, a víz, a megnövekedett méh, nálam duplájára nőtt cicik is vannak mellé. Aki nem hízik eddig semmit, az valójában fogy.

2018. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kevés... Én ennyivel mentem szülni, és a java a 32. hét után jött fel.
2018. nov. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon sok! 28.hétig +2 kg híztam, utána még a 39.hétig +10 jött fel. A végén jön csak a sok, te meg már most itt tartasz. Nekem összesen volt 12 kiló hízásom.

Ne egyél annyit és pláne ne édességet!

2018. nov. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A ruhaim a hasamin kívül ugyanugy rám jönnek, tehat nem tudom hova ment az a 12 kg. Ettol függetlenül a vedonom mondta h alapjáraton sok, viszont sok esetben azt latja hogy akik terhesség előtt sokat fogynak, vissza is szedik. Bar en nem fogyoztam, csak életmódot valtottam. Kedves vaalszolok, elhiszem higy nektek olyan keves jott fel, de elotte ti is rengeteget fogytatok, es rendszeresen sportoltatok? Mert en mar nem tudom hogyan jon fel ennyi. Zabalni nem zabalok, a sportot pedig azért hagytam abba mert veszelyeztetett voltam az elején, és eléggé eltunyultam emiatt. Mondjuk mar tolom a kismama tornat. De sajna elkezdtem vizesedni is kicsit. Nem kiskaput keresek, el tudnék hagyni egy ket vetkezest az étrendből, kénytelen is leszek, de ez mint tudjuk nem könnyű ilyenkor..
2018. nov. 5. 21:17
 7/20 anonim ***** válasza:

Tényleg sok. Én 28 hetes leszek a héten 6kilónál tartok. De a védőnő szerint ez is határ esett és inkább sok mint kevés. Bár szerintem ez elfogadható.


Viszont ne érezd most ettől rosszul magad, nálad így alakult.

De azért figyelj oda amennyire tudsz az étkezésedre, mert egyikőtöknek sem lesz jó ha a végéig még felmegy vagy 10.

Énis tudnám enni az édességet folyton, de inkább gyümölcsöt eszek helyette, Vagy répát rágcsálok mikor rámjön a nassolhatnék.

2018. nov. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
60%

Aki, azt írta: egy grammot se kéne 28hétig felszedni..azzal nem értek egyet! alalpjáraton a méh-magzatvíz-babasúly plusz súly ilyenkor már 2-3kg összességében

12 kg az tényleg nagyon sok :/

én összesen 16kg híztam az elsővel, de durván vizesedtem, kórházból hazaérve 4kg maradt rajtam

szerintem próbálj kicsit visszavenni vagy kevesebbet enni :) ami tudom nehéz

jelenleg 19 hetes vagyok +2kg tartok :( igyekszek figyelni,hogy most ne 16kg legyen a plusz, de nehéz nagyon 😂próbálok gyümit meg salátát enni, ha nassolni támad kedvem

abban bízok decembertől-áprilisig kétlaki életet fogunk élni, és a sok séta majd segít a kg-t kordába tartani

2018. nov. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Igen életmódot váltottam. Több mint 40 kgt adtam le közvetlenül a terhesség előtt.
2018. nov. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Attol fugg, hany kiloval kezdted, es milyen magas vagy. De meg egy korosan sovanyan indulonak is jo esellyel sok lenne ez. Noveli tobbek kozott a terhessegi cukorbetegseg, a toxemia, es amiatt a csaszar, es szovodmenyeinek kockazatat, ami a szoptatast is keresztul tudja huzni, stb. Meg is ertelek kozben, nekem volt olyan, hogy harom napig csak az instant krumplipuret kivantam, de azert mar a 28. hetben vagy, nem az elso trimeszterben, amikor orulsz, ha lecsuszik valami. Erdemes a kockazatot tudatositani magadban rad es a gyerekedre nezve. Baratnom durvan vizesedett, es nagyon erosen viszketo kiutesei lettek, vegul toxemia gyanuval csaszaroztak, amit majdnem a mehe es az elete bant, szerencsere vegul megmaradt mindketto, es a gyerek is egeszseges, de majdnem 2 napot volt az intenziven, es a szules utani ket hetben folyamatosan az ugyeletre rohantak be, nem mondom el inkabb, miert, de a vizesedeshez volt rengeteg koze, ami egyebkent nem minden esetben vedheto ki, de a sok cukros, lisztes etel fogyasztoinal nagyobb ra a kockazat. Nem beszelve arrol, hogy a gyerek cukorbetegsegre valo hajlamat is befolyasolja.
2018. nov. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!