Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki az ELSŐ...

Van itt olyan aki az ELSŐ szülését nem drasztikusan élte meg? Kevesebb fájdalommal élte meg? Aki azt mondja hogy ez nem is olyan vészes?

Figyelt kérdés
Csak az írjon,aki így érezte. A nagy fájdalmas vajúdásos storyk most nem érdekelnek

2021. dec. 3. 15:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Jelen. Sokkal fajdalmasabbra szamitottam. Nem mondom,hogy nem fajt,de,nagyon fajt,de kozel sem ereztem azt a sokak altal emlegetett "halalfelelmet". Igen,nagyon fajt,igen, nyogdecseltem is,legszivesebben neha sikitottam volna,de ez a fajdalmas resz mar masnapra fele annyi idonek tunt,ma pedig mar kb 15 percnek (egy eve szultem). Kitolast kifejezetten elveztem,marmint az nem fajt,inkabb kellemetlenul feszitett csupan, akkor igazi hosnek ereztem magam. Se epit,se oxit nem kaptam.
2021. dec. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Több szülést láttam élőben, úgyhogy borzasztóan féltem. Ennek ellenére bár fájdalmas volt, összességében kibirható. Egy éve szültem, de már a kórházi ágyon is így gondoltam.


Három hónap alatt most hal el a második fogam, ráadásul péntek este, ha választani kell a rám váró hétvége és az egy évvel ezelőtti szülés között, gond nélkül mennek vissza a szülőszobára...

2021. dec. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Én már válaszoltam, a 12esre reagálva írom, hogy én is eszerszer inkább a szülést választanám, mint az aranyerem!!
2021. dec. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
9 órakor minden előjel nélkül elfolyt a magzatvíz,11-kor érkeztünk be a kórházba és 13 órakor azt mondta a szülésznő sógornőm, hogy most elmegyek gyógyszert osztani és utána szülünk és tényleg 5 perc alatt volt meg a baba. A varrás volt rossz.
2021. dec. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon pozitív élmény volt. Borzasztó nehéz terhességem volt folyamatos hányással szédüléssel mindennel együtt és nekem a szülés konkrétam felüdülés volt az elmúlt 9 hónaphoz képest.

Nagyjából fél óra alatt kint volt a kisfiam.

2021. dec. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én már amikor sms-ben körbeüzentem a fél világnak, hogy megszületett a lányom (~4-5 órával szülés után), akkor is azt mondtam, hogy ez nem is volt olyan vészes, egy barátnőmnek emlékszem, írtam, hogy ugyan minden hétvégén nem csinálnám végig, de azért teljesen teljesíthető :D

Amúgy tényleg rosszabbra számítottam. Nekem kifejezetten pozitív élmény volt. Semmi trauma, semmi negatív tapasztalat. Fáj, igen, ezt nem tagadom, de valahogy ez akkor, amikor benne vagy, nem annyira tragikus, vagy hogy mondjam :D Az idő is másképp telt, valahogy nem tűnt fel, hogy már elmúlt fél-1 óra, meg igazából olyan természetesnek is érződött az egész szituáció. Mondjuk az is volt. Háborítatlanul, mindenféle fájdalomcsillapítás meg beavatkozás nélkül szültem, a szülésznő néha bejött a szobába ránk nézni, hogy megvagyunk-e még, és a kitolási szakaszhoz odahívta az orvost, de ő gyakorlatilag csak elkapta a gyereket és utána összevarrta ami sérüléseim lettek közben, de így ennyi volt. Kórházi körülmények között ennél természetesebbet és nyugodtabbat nem is tudtam volna elképzelni, és nekem ez így abszolút tökéletes volt. Imádtam az egészet, még most is szeretek róla beszélni, pedig már lassan másfél éve volt :D De nem baj, dolgozunk a második babán, remélem hamarosan megint átélhetem :)

2021. dec. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem nagy szerencsém volt a szülésekkel. Az elsőt túlhordtam 2 héttel és már nagyon akartam szülni. 2 hétig bent is feküdtem és mindenki megszült mellettem. Az első kis görcsnél nagyon örültem és"mantráztam", hogy görcsöl jön jobban. Nem tudom, hogy fejben dőlt-e el nálam, hogy végül fájdalmat nem éreztem, de tényleg nem fájt semmi. A műszer szerint erős összehúzódásaim voltak és gyorsan nyílt a méhszáj. Nekem csak erős hányingerem volt az első szülésnél. A szülőszobában végig nevettem unokatesómmal, aki két nappal korábban szült császárral és szórakoztatott viccekkel a "vajúdás" alatt. Az egész nem volt 2 óra az első kis görcstől. A doki szerint is nagyon könnyen szültem. A 2. lányoknál 0 fájdalom, csak a nyákdugó távozása miatt mentem be a kórházba. Ha nem indultam volna be a 15 percre lévő kórházba rögtön akkor nem értünk volna be. A nyákdugótól számítva fél óra múlva megszületett.
2021. dec. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!