Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan, hogy 12. hét után...

Van olyan, hogy 12. hét után nem nő rendesen, vagy megáll a fejlődésben a baba?

Figyelt kérdés
Most vagyok 17 hét 4 napos, ez a harmadik terhességem, de nem igazán nő a hasam és a magzatmozgást sem nagyon érzem. Előző kettőnél ilyenkorra már jól láthatóan nőtt a hasam és 16. héttől éreztem mozgást. 12 hetesen voltam utoljára uh-n, legközelebb 19 hetesen megyek. Van köztetek valaki, akinek esetleg 12. hét után nem fejlődött rendesen?
2021. dec. 10. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

A legjobb barátnőm. Illetve neki 17 hetesen ismeretlen okból meghalt sajnos a magzata. Érezte a lelke mélyén, hogy valami nem oké, de azért nem volt erre felkészülve. A 20. heti uh-n közölték vele, hogy sajnos nincs szívhang, a méretei 17 hetesnek felelnek meg, tehát valószínű akkor történt. Ezt így barátnőként is brutális volt megélni.

Én pont most vagyok ebben az időszakban (16+4), hát nincs olyan nap, hogy ne gondolnék erre legalább háromszor és nem segít, hogy nekem sem nőtt a hasam, nem érzek semmit, a rosszulléteim is elmúltak a 14. héten. Igyekszem pozitív maradni azért és elhessegetni a rossz gondolatokat... :) Neked sem javaslom, hogy tönkretedd magadat ilyen kérdésekkel.

2021. dec. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Van. Nem lineáris a növekedés. Nálunk nem igen növekedett már, az orvos is azt mondta 4 héttel születés előtt, hogy nem lesz 3,5 kiló. Lett 4,2.
2021. dec. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

minden terhesseg mas. A magzatmozgásokat ilyenkor meg nem baj, ha nem erzed. Lehet hogy most elol tapadt meg a lepeny, vagy ezert mas oka lehet, hogy meg nem erzed mozogni. A hasad merete sem mérvadó, ismerek olyat, akinek kicsi hasa volt, aztan 2. trimeszter vegen a semmibol egyszercsak latvanyosan nott a pocakja - ugy, hogy az egy hettel azelott probalt eskuvoi ruháját az eskuvo napjan at kellett szabni, mert nem jott rá, es már a ruhával sem tudta eltakarni hogy terhes /ez már 15 eve volt, falun, ahol még megszoltak a terhesen való ferjhezmenetelert.


Nyugodj meg, probalj meg arra hangolodni, hogy nem lesz semmi baj, minden a legnagyobb rendben. Tudom, nem konnyu, en hetfon megyek ultrahangra /11. het/, es 2 hete nekem is volt pár nap, amikor beparáztam, hogy már elmultak a tuneteim, aztan sikerult megnyugodni.

2021. dec. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező gondolj a jóra is mindig, ne idegeskedj. Nagyon ritkán, de sajnos előfordul, hogy a baba nem fejlődik megfelelően és elhal és elmegy. olyan is van, hogy a baba lassan fejlődik le van maradva, de mégis él egészségen és behozza az utolso trimeszterben a lemaradást.
2021. dec. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak olyan így, mintha üres lenne a hasam, de nagyon remélem, hogy minden rendben van!
2021. dec. 10. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!