Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha valaki anorexiás tényleg...

Ha valaki anorexiás tényleg megáll a fejlődésben? és ha igen és kigyógyul, és újra rendesen eszik megint elkezd fejlődni a szervezete?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:

igen, megáll, sőt le is épül.

okozhat maradandó károkat, akkor is, ha kigyógyulsz, pl. agykárosodást is. vagy a fogaid se nőnek vissza.

2011. febr. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen megáll. Először elkezd hullani a hajad, száraz lesz a bőröd, a körmöd töredezik és kékes színű lesz, a hidegben a végtagjaid kékes színűek lesznek, mert tönkre megy a érkeringésed, gyakran fogsz szédülni, folyton fájni fog a fejed, el is ájulhatsz, mindig fáradt leszel, először csak a sportot nem fogod bírni, később már egy negyed órás séta is kifáraszt, depressziós leszel, nem lesz energiád/kedved semmihez, még bulizni se, fázni fogsz a legnagyobb hőségben is, sok kávét és energiát iszol, hogy ébren maradj, ettől remegni fog a kezed és szívritmus problémáid lesznek.


Kigyógyulni belőle SOHA nem lehet teljesen. Felszedsz 5-10 kilót nagy keservek árán, de még ekkor is megrögzötten figyeled, hogy amit eszel az hány kcal.


Valamilyen szinten regenerálódik a szervezet, de LESZNEK MARADANDÓ KÁROSODÁSOK. Mind mentális, mind fizikai.


Remélem, elég elrettentő amit írtam. Hidd el, én keresztül mentem rajta és hiába "gyógyultam meg" soha nem leszek teljesen egészséges. Én nem szándékosan akartam anorexiás lenni. Nem is értem, hogy gondolhatják komolyan azok, akik ezt menőnek, divatnak tartják. Ebben nincs semmi felemelő, követendő dolog. Ez egy betegség, egy börtön, amibe ha bekerülsz, már sose jutsz ki. Nem ajánlom senkinek.


Én szerencsére már jól vagyok, legalábbis jobban mint két éve. De még mindig nem bírok napi 800 kcal-nál többet enni. Szerencsére a barátom mellettem van, ő segít a gyógyulásban. Remélem egyszer újra egészséges lehetek, és anélkül megehetek egy zsömlét, hogy utána meg akarnék halni a bűntudat miatt..

2011. febr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi.nem akarok amugy az lenni..nagyonnem.:/
2011. febr. 20. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!