Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császár után 10 hónappal...

Császár után 10 hónappal terhesség?

Figyelt kérdés

Néhány hete elszakadt az óvszer. Mivel óvszer mellett még pharmatexet is használtunk illetve a kisbabánkra is éveket vártunk a férjem rendkívül alacsony spermaszáma miatt arra jutottunk, hogy így a szoptatás alatt nem alkalmazunk esemény utáni tablettát (meg a menszeszem után voltunk 2nappal)..

Na.. hàt terhes vagyok.. Az orvos januárra adott időpontot.

Egyrészt nagyon boldog vagyok, hiszen abba sem voltam biztos, hogy még egyszer valaha sikerül teherbe esnem, másrészt meg vagyok ijedve.. 10hónappal a császármetszés után ez nagyon korai? A védőnő hegszétválással ijesztgetett... Esetleg volt valaki, aki ilyen hamar teherbe esett a műtét után? Hogy alakult a terhessége? Annyira szeretnék örülni, de úgy meg vagyok ijedve...


2021. dec. 14. 19:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
12%
Minimum 2 év kell és veszélyes, nagyon. Ha másfél év lenne talán de 10 hónap kevés, teljes regeneráció 12 hónap ( és nem azt kell nézni, hogy te jól érzed magad, hanem hogy belül is begyógyuljanak a varrások.
2021. dec. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
4%
Én elvetetném, hisz kell anya annak az első gyerekednek. Kár lenne kockáztatni.
2021. dec. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell megijedni, nagyon sokan szülnek ilyen korkülönbséggel csm. után is. Nekem 13 van a 2 nagy között, az első császáros, a második vbac. Problémamentes volt a várandósság és a szülés is. 😊
2021. dec. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
13 hónap*
2021. dec. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

A kismamás csoportja a kórháznak ahol szültem tele van kismamákkal, akik azon jajveszékelnek, hogy császár után nem telik le a 2 év a következő szülésig így nem próbálhatják meg természetes úton…

2 évet a vbac-ra szoktak javasolni, nem a következő teherbe esésre…

2021. dec. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

Sokan vannak így, 10 hónappal egyáltalán nem vagy kirívó eset. ☺️ A védőnő is biztos látott már pár ilyet, hacsak nem múlt hét óta kezdte a szakmát.

A heged állapotát majd úgyis figyeli a doki, bírom mikor a védőnők nőgyógyászati kompetenciát/vizsgálatot igénylő témákba okoskodnak bele.

2021. dec. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
33%
Csaszarvonal szerint legalább 1,de inkább 2 évet ajánlanak a méhrepedés kockázata miatt. De mit tudhat az a pár szakmai tudással rendelkező szakértő, a néhány szerencsésen szülő, de orvosi tudást nélkülöző anyukához képest...
2021. dec. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%
Én a második császárom után 13 hónappal estem teherbe. Szintén éveket vártunk a babára (akik egyébként ikrek lettek, tavaly születtek), így nem gondoltuk, hogy harmadszor spontán terhes leszek. Most vagyok 18 hetes, eddig senki sem ijesztgetett semmivel és egyelőre nincs semmi probléma.
2021. dec. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%

Van ilyen hogy fenyegető hegszétválás de ritka.

A császárvonal meg… 😀 na ott pont egy olyan nőgyógyászat kérdeztek meg aki ezt mondja, másik meg azt mondja nem kell aggódni.

2021. dec. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
25%

Kedves anyukák!

Cuki hogy írjátok, hogy nem lesz semmi gond de:

- ti nem vagytok orvosok

- igen nálatok bem történt baj, de ez genetika függő, hogy kinek mit bír a teste, tehát szerencse függő


Ilyen komoly dologban ne a mindentudó anyukákat kérdezd, hanem azt az orvost aki a császárodat végezte.

Ugyanis anyukák ez nem titeket veszélyeztet hanem a kérdezőt, nekem is volt császárom és hülye lennék orvosi tanácsot adni róla, mert bár megéltem, de nem értem orvosi szemszögből hogy igazából mi történt és hogy mi vár még rám.

Szóval kérdező kérdezd az orvost aki ÉRT HOZZÁ.

2021. dec. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!