Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 8 hónappal második császár...

8 hónappal második császár után nagyon veszélyes még egy terhesség?

Figyelt kérdés
2016. júl. 22. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Legalább is van esély rá, hogy problémák lesznek vele. Nem véletlen kell(ene) minimum másfél-két évet várni császár után a következö terhességgel.

De nem értem, két császár után, amikor a második még csak 8 hónapja volt, miért nem védekzik valaki normálisan?

2016. júl. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elég veszélyes lenne, ezért inkább védekezzetek megbízható módon, ha meg netán késö lenne, akkor sürgösen fordulj orvoshoz, mielött nagyobb baj elsz belöle.
2016. júl. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mitől veszélyesebb, mint első császár után? Elvileg ugyanott vágnak, ugyanúgy. Tehát egy heg van.


Első után egy évet javasolt a doki. Ez második esetén miben tér el?

2016. júl. 22. 20:22
 4/7 anonim ***** válasza:

NEm, nem feltétlen ugyanott vágnak, hanem a régi heget kivágják, és ez is probléma.

Másrészt a császár után a felépülés hosszabb, mint egy normál szülésnél, ezért kell egy évet legalább várni a teherbeeséssel és nem a szüléssel.

Két császár után sokkal nagyobb esély van a hegszétválásra meg egyéb komplikációkra is, mert maga az egymás utáni több hasmütét is fokozott kockázatot jelent.


SZóval ha nem vagy még terhes, akkor mindenképpen várj még vele, ha meg igen, akkor minél elöbb menj nögyógyászhoz, mert fokozott ellenörzésre van szükséged.

2016. júl. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

7! Evvel a masodik csaszar utan volt a 3.

Nem sokon mult,hogy megadja magat a hegem.38+6naposan volt a 3.csaszar,es utana mondta az orvosom,hogy ha elindult volna,amire nagy esely volt mert szepen bepreselte mar a buksijat,es nyiltam is akkor nagyon valoszinu,hogy szetnyilik az elozo hegem.fel centi vastag volt csak.(1,5centi vastagnak kellett volna lennie kb.)

Persze ez nem torvenyszeru,de azert meg varj.

2016. júl. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én pont ebben a helyzetben vagyok. 9 hónapos a második fiam és a múlt héten teszteltem pozit. Mindkettő császárral született és nem is terveztünk harmadikat, védekezés mellett csúszott be. Úgy döntöttünk megtartjuk, és 1-2 hét múlva megyek dokihoz, hát kíváncsi vagyok mit fog mondani. Te is terhes vagy?
2016. júl. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt hittem becsúszott, de tegnap megjött. Így én most nem vagyok várandós. De nagyon érdekel, mi lenne ilyenkor a helyzet. Ha nem túl tolakodó, akkor elmeséled majd mit mondott az orvosod?
2016. júl. 26. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!