Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz alatt utazás?

Táppénz alatt utazás?

Figyelt kérdés
Január végéig tervezek dolgozni, akkor leszek 24 hetes. Onnantól táppénzen leszek. Elutazhatok így pár napra külföldre vagy megkerdőjelezik, hogy miért nem dolgozom? (Egyébként a stressz és a sok ülés miatt nem akarok tovább dolgozni.)
2021. dec. 21. 00:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
43%

A terhes tp.nem arról szól,hogy beteg vagy és otthon kell feküdni jó esetben.


Én pl.azert mentem tp.re mert a 3.hónaptól folyamatosan cseresznyényi aranyérrel kűzdöttem. Napi 8.5 óra ülés nem tett jót neki. Ahogy tp-re mentem kb 2 hét után elmúlt. Akkor feküdjek otthon? Mi mentünk mindenhova,nyaralni is,eszembe se jutott,hogy nem,nem is mondta senki. Van 2 nagyobb gyerekem, nyilván mindenki tudja ez mivel jár.

Sok a rosszindulat

2021. dec. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Mehetsz nyugodtan utazni, amíg táppénzen vagy.
2021. dec. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
2021. dec. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%

Csatlakozom a 4-eshez.

Nézz utána mert a kolléganőm is ráfaragott terhesen.

A táppnézes papírján fekvőbetegként volt feltűntetve.

Csavarogtak, utazgattak és feltöltötték a Facebookra.

A főnöknek nem tetszett mert még terhesen is előakarta léptetni csak maradjon ott napi 4-6 órában. Mivel utálta a céget így 8 hetesen kiiratta magát táppénzre.

Bírósági úgy lett belőle a végén.

2021. dec. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
43%
Nem mehetsz, az táppénz csalás. Táppénzre azért mész, mert beteg vagy vagy olyan az eü. állapotod. Az hogy terhes vagy és ülni kell nem betegség.
2021. dec. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%
Az nem, de a folyamatos ülés nem tesz jót az aranyérnek, a lábak vizesedésének meg összességében a nagyobb pocakkal végigülni a 8,5 órás munkaidőt, főleg ha stresszes a munkahely, azért nem olyan bulis. A derekam meg a keresztcsontom pl. nekem már totálisan széjjel van a sok üléstől. Szerintem is jobb, mintha 8 órában a szalag mellett kellene ácsorogni, de ennek is megvannak a maga hátrányai, és nem értem, hogyha egy ülőmunkát végző kismama el akar menni táppénzre, az miért máglyára való.
2021. dec. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
49%

9!


Külföldre akar menni.

2021. dec. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%

hát vagy TP-re enged a főnök, vagy, ha olyan a munkahelyed, ami terhesen megvisel, akkor távolléti díj, amit neki kell fizetni, ami az alapbéred.a TP meg ugye a fele, és nem is ő fizeti. A főnök is jobban jár a TPvel, de ha nagyon olyan, akkor távollétire menj, aztán akkor vakarózhat...


komolyan nem értem amúgy... inkább fizessék egy terhes kismamának a tp-jét az adónkból,mint a 8. gyereket szülő marisnak a gyest... mert aki tp-t kap, az ugye dolgozott, tett a közösbe, a gyes meg... na.

2021. dec. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
8%

Nekem is fájt itt ott, de 38. hétig dolgoztam. Eszembe se jutott, ilyen hogy táppénzre menjek, mert fájt a combtövem vagy a derekam.

16-28. hét hánytam is.

De most a terhesség miatt nem kell otthon ülni. Szerintem.

2021. dec. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
53%
Főleg 24 hetesen még a pocak sem akkora, nem is értem. Nekem klasszisokkal nagyobb problémáim voltak de nem játszottam a kiskirálylányt, igaz nyaralni nem jutottam el, annyira nem voltam jól, hogy külföldre utazgatni merjek, de dolgozni nem
2021. dec. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!