Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jelenleg a cervix hosszam 23...

Jelenleg a cervix hosszam 23 mm és a nyakcsatornám 6 mm_re nyitott. Arabin pesszáriummal meddig lehet így a terhességet kitolni? Valakinek hasonló tapasztalata? 30.hétben vagyok

Figyelt kérdés
Pozitív és negatív vélemények is érdekelnek

#terhesség #koraszülés #30. hét #pesszárium #Cercix hossza #Nyakcsatorna
2021. dec. 22. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szigorú fekvés mellett 37.hétig. 10 hetet kellett feküdnöm, abból kb hatot kórházban.


22mm volt a cervixem már a 21.heten sajnos, de nekem akkor még zárt volt. Aztán a 26.heten már nem.

A legnagyobb meglepetésre a második terhességnél minden rendben volt, akkor is előzetesben belengette az orvosom a fekvést meg az Arabint is, de végül egy percet sem kellett feküdni, végig minden rendben volt. Nekem egyik gyerek sem lett koraszülött és az elsőnel azóta is csak tippelni tudunk, hogy mi lehetett az 'baj' valószínűleg egy fertőzés miatt.

2021. dec. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! :) megnyugtató válasz

Minden héten kontroll vizsgálat, ahol órákat kell várni de ettől függetlenül sokat vagyok fekvő helyzetben


26 hetesen tették fel akkor még zárt voltam

2021. dec. 22. 12:50
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor neked nem volt pesszárium az elsőnél sem?
2021. dec. 22. 12:54
 4/11 anonim ***** válasza:
De igen, akkor volt. 36.het végén távolították el.
2021. dec. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan sokkal korábban rakták fel, 18 hetesen. 25mm zárt cervix, 23 hetesen veszítettük el a babát. Minden vizsgalaton azt mondták jó helyen van a pesszárium, nagyon jó dolog… mégse tartott semmit nekem.

De te már 30 hetes vagy, ami sokkal jobb helyzet. Azt mondják a 32 hétre született babáknak pont olyan jók az esélyeik, mint akik időre születtek, csak kisebbek.

Kívánom, hogy még jó pár hétig bent maradjon a pici! :)

2021. dec. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezektől a kontrolloktol én is ki voltam. Azt mondták szigorú fekvés, csak a wcre mehetek ki.. aztán meg berendeltek a nyár közepén a 38 fokban ultrahangra meg ctg-re hetente, majd hetente 2szer.

Neked nem kell menni nst-re / ctg-re? Nekem oda is kellett mennem már 28. héttől, mondjuk én cukros is voltam. Egy ilyen ctg után vették észre, hogy fájásaim vannak (én csak egybefüggő mensi szerű fájást éreztem) Akkor kaptam tudőérlelőt, meg befektettek. Majdnem 3 hétig voltam akkor először benn.. majd hazaengedtek. Utána még lett egy újabb bakteriális fertőzésem és akkor még antibiotikum kúra miatt is befektettek, mert kihánytam a gyógyszert ha szájon át vettem be. Utólag belegondolva borzalmas terhesség volt. De megérte. Ja meg egy nagyon szuper gyors szülésem volt utána, pedig még az is kétséges volt félidőben, hogy lehet- e hüvelyi szülés mert akkor felmerült hogy a lepény túl közel van a méhszájhoz. Aztán az, ahogy nőtt a baba, megszűnt. Igazából minden előzetes fájás nélkül, elment a nyakdugó, bementünk a kórházba, ott mondták, hogy már 4 cm-re kitagultam, sehova se menjek, mert ez már csak pár óra lesz. Kaptam egy szobát, kb 3 óra múlva elkezdődtek a fajasok, kb 2 órával később elfolyt a vízem és összesen 7 órával a kórházba érkezés után megszületett a kisfiam.

2021. dec. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30. héten vagy, akkor nagy baj nem lehet babával. Kívánom neked, hogy sikerüljön végig vinned a terhességet.
2021. dec. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a bíztató szavakat! :)


24 hetesen vette észre a magán nőszógyászom, hogy valami nem stimmel, belso méhszáj, tölcséresedés cervix hossz alacsony számok sora...másnap a klinikán mindent rendben találtak...és rá két hétre 26 hetesen helyezték fel a pesszáriumot mért jobban rövidült a cervix


Egy éjszákát voltam bent a klinikán a felhelyezés hetében mert enyhe nyomást éresztem lent es a ctg_fájásokat mutatott. Másnap hazaengedtek.


Minden kontrollon jelezték hogy jól tart a pesszárium, a pici már koponyavégű, de ma már nyitott volt a cervix


Nem kuldtek kulon ctgre es nstre de kérdezik van e panasz

Panasz..hmm nem tudom az terhesség előre haladtával mi tartozik bele a normálisba de már a hasam nagyon nagy fordulni nehezen tudok már es enyhe fura érzést érzek oda lent

2021. dec. 22. 15:33
 9/11 A kérdező kommentje:

A baba nagyon jól van, jól érzi magát jelez minden nap :) bízom benne, hogy jó pár hétig bent marad még :) legalább 33_34.hétig :)


Szerintem a covid miatt sem sürgetik ezt a bent fekvéses dolgot..egyik dokim azt mondta nyugodtan éljem az életem, míg a másik hogy pihenés fekvés stb...es hozzá teszem az előző magas szaktekintélyű nagyon

2021. dec. 22. 15:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is a legjobbakat kívánom neked és legalább még 6 hetet együtt a babáddal!
2021. dec. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!