Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszter, erős görcsök,...

Első trimeszter, erős görcsök, rengeteg és folyamatos vérzéssel?

Figyelt kérdés

Pár napja iszonyatosan begörcsöltem, és ömlött belőlem a vér, köztük nagy darabok is...

Egyből kórház, ultrahang, és aszerint még ott volt a baba, szívhanggal együtt.


Volt már valaki így? Hogy haematoma miatt így begörcsölt, vérzett, de mégis pozitív kimenetele lett?


2021. dec. 27. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Nekem nem volt, viszont olvastam már itt erről. Az anyuka ugyancsak nagyon vérzett, esélyt sem látott, erre a kórházban minden ok volt, a picinek dobogott a szívecskéje.
2021. dec. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én így jártam a 12.héten. Elöntött a vér hematóma miatt. DE én nem görcsöltem. A vérzés kb 3 hétig tartott, ha jól emlékszem. Azóta már 3 hónapos a babám. Minden jót kívánok neked is!
2021. dec. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nekem voltak görcseim, injekciót is kaptam, másnap pedig fájdalomcsillapítót.

Ezert érdeklődöm, mert hallottam már vérzésekről, de a görcsök általában rosszat jelentenek.

Azóta nem görcsölt és a vérzés is elmúlt.

2021. dec. 27. 10:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt ilyen szerencsére, de a barátnőm 6 héttel előttem jár és ő 8 hetesen ment erős vérzéssel kórházba. Hematóma miatt öntötte el a vér szintén, görcsölni nem görcsölt, a baba rendben volt.

Most 27 hetes és eddig ezt négyszer játszotta el szerencsétlen. Hozzá tartozik, hogy egy alap betegsége miatt vérhigítót is szúr a kezdetek óta, így nagyon nehezen is áll el ilyenkor a vérzése.

Mit mondtak, mi vérzik? Hematóma, vagy a méhfal kezdett el leválni? Nagyon nem mindegy a probléma oka.

2021. dec. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Haematomát mondtak.

De az első vérzésnél sárgatest hormon hiányt.


Ha a méhfal kezdett volna leválni, akkor is elállt volna a vérzés?

Kórházban feküdtem emiatt, ultrahangon hematomát mondtak.

2021. dec. 27. 11:15
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A hematóma elég gyakori, attól függően, hogy hol helyezkedik el, előírhatnak pl. ágynyugalmat, szex tilalmat, stb., mivel problémás esetben vetélést is okozhat. De azért ellenőrzött körülmények között nagyon sok egészséges várandósság megy végbe kezdeti hematómával, ami az idő során simán felszívódik.

Ha a beágyazódás körülményei, fal leválás okozza a problémát, az gyakorlatilag kezdődő vetélés, ami vagy végbemegy sajnos, vagy nem. Erre igazából nincs "orvosság", a természet intézi.

Az uh-n azt mondták hematóma és a baba rendben van, akkor nyugodj meg, pihenj sokat és bízz magatokban! :)

2021. dec. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 11. héttől volt hematomám, ami 4 hétig ürült. Amíg el nem múlt teljesen, addig görcsölt a hasam, habár csak enyhén, nem volt vészes. Nekem 2 napig friss vér ürült, én is azt hittem, hogy itt a vége megint (2 vetélésem volt előtte), de erős kis magzatom van, már 24 hetes a pocakomban. 🙂 Van remény, hogy neked is szépen fog fejlődni.
2021. dec. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát csak előtte meg sárgatest hormon hiányt mondtak, az az előtti heti vérzésre. Azzal is befektettek.

Akkor lehet mindkettő volt?

Nem voltak túl közlékenyek a kórházban...

Már 4 napja itthon vagyok. Csak fekszem.

Néha semmi, néha világos barnás folyás van.

Orvoshoz csak januárban van már esély menni. :(

2021. dec. 27. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!