Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhszáj korai nyílásával...

Méhszáj korai nyílásával kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
33 hetes terhes vagyok és megint elfogott az aggodalom. Még az első trimeszterben volt, hogy többször szúrt a méhszájam, de a nőgyógyász megnyugtatott, hogy a növekvő súly és a nyúló szövetek miatt ez teljesen természetes, ha ki akarna nyílni az úgyis vérzéssel járna. Később azonban többször is olvastam, hogy másoknak minden tünet és jel nélkül elkezdett nyílni a méhszája. Mostanában megint gyakran érzem hogy fáj, és hogy ott van rajta a teher. A legutóbbi mosakodáskor meg is néztem, és sokkal puhább, illetve laposabb mint korábban. Jövő pénteken tudok menni legközelebb orvoshoz, de addig is jó lenne valahogy megnyugodni. Illetve szabad még ilyenkor guggolni és kitörést csinálni? Ezeket azért kezdtem el edzésszerűen csinálni, mert úgy olvastam hogy ezek a pozíciók segítenek a vajúdás során. De ha már most kezdek nyílni, ezzel nem segítek rá jobban?
2021. dec. 28. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Teny, hogy a mehszaj kinyilHAT barmikor.

Viszont!

Szerintem ne aggodd ezt tul.

Azert ha neadj eg megszuletne emiatt mert kinyilik ugy, hogy eszre sem veszed, mar nem lenne eletveszelyben (ez azert nyugtato szerintem) bar nyilvan en se akarnam, hogy koraszulott legyen.

Nekem van mar egy gyermekem, kb orokmozgo, szoval nem pihentem agyon magam 33 hetesen, de azert a kitoreseket en nem csinálnám. Edzettem terhessegeim elott, szoval tudom milyen izomcsoportokat mozgat es en szemely szerint nem szorgalmaznama helyedben. Vannak kismama jogas videok, inkabb azt. Azoknak java fekvos gyakorlat ami a terhet leveszi a mehszajrol, medencerol, derekrol.

Összességében szeirntem kicsit tul aggodod, probalj megnyugodni, nem lesz baj. Es ne nezegesd magad szerintem, a dokik tobbsege mar nem vizsgálgat ott, csak elejen es vegen, nem véletlenül.

Nyugi :)

2021. dec. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

En is 33hetes voltam most a 3.babammal, amikor megnézett a dokim, mert brutál sokat kemenyedtem. Akkor 3110volt a mehszajertek. Legközelebb 38 hetesen neztek akkor 2111. 39+6 ra született a kisfiam.

Nem vereztem, észrevétlenül nyílt a mehszaj. Akkor vereztem, amikor elekzdtem vajúdni.

En is aggódtam sokat, de felesleges.

2021. dec. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!