Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 év alatt a terhesség...

18 év alatt a terhesség megszakítható törvényesen 0 18. hétig? Miért?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiság. :)
2010. szept. 7. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Én úgy tudom, hogy 18 év alatt nem kell szülői belegyezés, de csak 12 hetes korig vállalják.
2010. szept. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
18 éves kor alatt a terhes is kérheti a megszakítást, de szülői engedély mindenképpen kell.. 14 éves kor alatt csak a szülő kérheti a műtétet.. Hogy miért? Szerintem mert sajnos a tiniknél általában túl későn derül ki sokszor a terhesség. [link]
2010. szept. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudtam, hogy nekik még plusz 6 hetük van gondolkodni. A törvényalkotótól kéne megkérdezni, hogy miért. Talán azért, mert ők nehezebben tudják eldönteni, később derül ki, mert titkolják. Ki tudja?

Azzal, hogy általában 12 hetes korig lehet elvetetni, a magzatot védik, onnantól kezdve már emberi jogai vannak. Úgy látszik, hogy egy tininél jobban meggondolják, mikortól ember a magzata? Szerintem mindenképp azért lehet, mert ők még kevésbé döntésképesek. Inkább vetesse el a 18. héten, minthogy utána csináljon vele valami hülyeséget.

2010. szept. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tényleg az az oka, hogy a tinik, még ha időben is veszik észre a terhességet, titkolják, nem mennek orvoshoz stb. Pl. egy lánynak rendszertelen a mensije, már túl van a 12. heten, mire valakihez fordul, vagy észreveszik. Jönnek a kötelező vizsgálatok, védőnő, stb. stb, addigra már megint eltelt egy kis idő...

Láttunk már nem egy olyan esetet, hogy a mentősök hasfájáshoz indultak a tinilánykához, szülés lett belőle, anyuka, család még csak semmit sem sejtett.

2010. szept. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

h miért nem tudom de én msot vagyok 13 hetes.. novemberben töltöm a 18. életévemet, és azt tudom hogy azt mondtál hogy a 13. hét töl megkell hogy szüljem a babát... szoval annyira nem lehet leányálom az a + 6 hét.

hjah nem vetetem el csak engem is érdekelt és megkérdeztem a dolgot.

2010. szept. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!