Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Néha rámtör a farkaséhség és...

Néha rámtör a farkaséhség és szédülök, remegek kajákért, főleg az édesért. Miért? 24 hkm

Figyelt kérdés

Most vagyok 24 hetes. Az elejétől kezdve van ez, egy héten kb 2 napom ilyen a többin elvagyok normál étkezéssel, de amikor ez van akkor nem tudom elkerülni az édességet, a különleges izeket. Szédülök és farkaséhségem van, és a gyerek is vergődik bennem amig meg nem adom neki ami kell.

Valamelyik nap kókusztekercset csináltam a férjemnek, de én alapból nem eszem ilyesmiket gyakran, vigyázok azért ne zabáljak és inkább gyümölcs. Kb ott voltam hogy már 1 napja készen volt a kókusztekercs és csak bámultam rá mint a hülye és elkezdtem remegni hogy nekem ez kell úristen, rámjött a farkaséhség, hiába reggeliztem, félóra múlva kb olyan mintha semmit nem ettem volna, és betúrtam 4 szeletet. :D Na a gyerek meg is nyugodott bennem, aztán délután megint rámjött. Cukorterheléses vizsgálatom csak jövőhéten lesz. De mit mondtam ez csak kb hetente 2x jön rám ez a "roham." Kinek van/volt ilyenje?


2022. jan. 9. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem most kell sanyargatni magad. Ha megkívánod, egyél egy szeletet. Inkább, mint ez a falásroham. Ez sokkal rosszabb.
2022. jan. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ez félelmetes, nem csak szimpla kivánósság, hanem rosszullét, mint aki már 5 napja nem evett. nem sanyargatom magam, eszem rendesen. De azt nem értem hogyha mondjuk cukorproblémáimvannak ami majd kiderül jövőhéten, akkor mindig ilyen tüneteimnek kéne legyen, nem? Nálam ez egy héten csak 2x van.
2022. jan. 9. 18:30
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Miért nem eszel belőle? Nyugodtan lehet. Persze nem jólakásra, de szabad enni. Én is szoktam pl. csokit, nem minden nap és keveset, 1-2 szemet maximum. Én ugyanúgy étkezem, mint előtte, kivéve, hogy pl. több gyümölcsöt eszem. Pl. Mindig is ettem tésztát, de max 1x egy héten. Most is eszek. Nem híztam eddig semmit, jó, még "csak" a 14 hetes vagyok, de nem volt hányos időszakom, tudtam mindent enni az elejétől - csak annyi volt, hogy erősen émelyegtem és keveset tudtam csak enni, különben elég rosszul voltam. Na de tényleg, egyél mindent, csak figyelj oda, hogy ne vidd túlzásba.
2022. jan. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok. Most jut eszembe. Nincs gyomorégésed? Mert nekem volt olyan, hogy rám tört ilyen éhség a semmiből egy pár napig. Nem értettem mi van, sosem égett korábban a gyomrom. Rögtön a cukromra gondoltam... De ezzel sosem volt gondom, illetve a terhesség elején voltam még. Aztán erősödött, éjszaka is jelen volt. Egyszer vendégségben voltunk és erre ott is rájött. Kellemetlen volt. Úgy tudom, gyomorégés a terhesség bármelyik szakaszában lehet. Mint írtam is, én is rögtön a cukorra gondoltam, mivel egy pillanatról a másikra csak elkapott az éhség.
2022. jan. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
gyomorégésem ritkán van, ma pl nincs, egybéként a 21. héten volt először...De én cukorbetegségre gyanakszom. De mint mondtam nem minden nap van ez nekem, van amikor tök átlagos kajákat kivánok csak, vagy nem is vagyok éhes igazán, kb mint terhesség előtt. De mmint irtam ez nem szimpla kivánósság, ez farkaséhség, és remeg a kezem, pánik érzésem van és ájulásérzésem és ennem kell. Aztán eszek és jobb. Egy óráig. Utána kezdődik. Aztán este úgy ahogy elalszom és lehet másnap semmi bajom, vagy lehet akár 3-4 napig se jelentkezik ugyanez.
2022. jan. 9. 18:48
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Értelek. Ugye mindenképp érdemes ránézni, de írtad is, hogy fogsz jövő héten menni. Így igazából várnod kell, ami ugye el tudom képzelni, milyen "könnyű", de hát addig nem tudsz mást csinálni. Idegesítő az egész, gondolom. Próbálj enni olyasmiket ilyenkor, mint pl. magasabb cukortartalmú gyümölcs, de ehetsz (szerintem) 1-2 darab finomságot is. Az se megoldás, ha nem eszel, de reszketsz stb. Mindent mértékkel. Jövő héten meg kiderül, mi a helyzet pontosan.
2022. jan. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt figyeld meg mit eszel előtte.

Ha valami édeset eszel, akkor megemelkedik a vércukor szinted, amire a tested belök egy nagyon nagy adag inzulint, attól jön a farkaséhség meg az édes kívánás meg minden tünet, és azért kezdődik elölről óránként, mert 1 órával evés után van az inzulin csúcs.


Valószínűleg azért nincs mindig, mert van amikor nincs a reggelidben annyi gyors szénhidrát, vagy pl többet mozogsz evés után.

Próbálj meg lassú szénhidrátokat enni ( pl. teljes kiörlésű pékáru, cukor nélkül) sok zöldséggel.

2022. jan. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!