Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan, aki csak azért...

Van olyan, aki csak azért szülte meg a gyerekét, mert nem volt szíve elvetetni?

Figyelt kérdés
Sajnos terhes lettem, de nem vágytam rá soha. Tudom, hogy felelőtlen voltam, és gyógyszert kellett volna szednem, de ezen már nem tudok utólag változtatni. Sosem vágytam saját gyerekre, mert semmi jót nem látok benne. Az egész terhességet, szülést, gyereknevelést egy hatalmas kínnak látom. Viszont nem vagyok képes megölni a magzatot, mert akkor meg egy életen át kínozna a bűntudat. Nem tudom, hogy mi lenne a helyes döntés. Ha elvenném tőle a lehetőséget, hogy éljen, vagy inkább megkímélném, mert rossz, boldogtalan, alkalmatlan anya lennék? Nem tudom tényleg, hogy melyik döntés lenne a jobb.
2022. jan. 11. 10:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Esetleg örökbe adni? Így meg sem olod, de neked sem kell vele "nyuglodni" (bocs, nem jutott jobb szó az eszembe, én nem ítéllek el, vannak akik nem akarnak gyereket, na bumm) és így egy gyermektelen családot is boldoggá tennél
2022. jan. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
81%

Örökbe is adhatod. A legrosszabb megoldás, hogy ilyen formában megtartod. Már utálod az egész oda vezető utat… ilyen mentalitással igen, tönkretennéd a gyerek életét, ha magad mellett tartanád.

Az a kérdés, hogy ha nincs szíved elvetetni most, akkor le tudnál-e mondani róla születése után? Őszintén nekem az abortusz tűnik a kisebb rossznak (elintézed 1-2 hét alatt, befizetsz x összeget, 2 nap kórház és túl vagy rajta… nem 9 hónap terhesség), ha teljesen biztos vagy abban, hogy nem tudnád kellő szeretetben felnevelni.

Igen felelőtlen voltál, tudod te is, még egy lapáttal nem teszek rá, de akkor most kell meghoznod egy felelősségteljes döntést. Nem vágysz gyerekre, van ilyen, semmi probléma ezzel.

2022. jan. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy hiába akarom, hogy alkalmas legyek szülőnek, egyszerűen képtelen vagyok rá. Van egy olyan megoldás is, hogy úgy teszek, mintha minden rendben lenne, és úgy nevelem a gyerekemet, hogy minden oké, közben meg belül már rég halott vagyok.
2022. jan. 11. 11:00
 4/28 anonim ***** válasza:
26%
Én
2022. jan. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
60%

Kb mindenki, aki fogamzásgátlás mellett esett teherbe.

Ha nem akarsz gyereket, akkor az abortusz a megoldás.

2022. jan. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
89%

,, Van egy olyan megoldás is, hogy úgy teszek, mintha minden rendben lenne, és úgy nevelem a gyerekemet, hogy minden oké, közben meg belül már rég halott vagyok.”


Nincs ilyen megoldás. Egy gyerekről normális esetben 18, de inkább több évig gondoskodnak a szüleik. Tudod te milyen hosszú idő az? Kizárt hogy ennyi éven keresztül színészkedj… mi van ha a gyerek nem alszik majd, vagy hasfájós lesz és üvölt egész nap, aztán jön a dackorszak… még sokszor az is csak túlél aki szeretne gyereket. Akár hiszed akàr nem, a magzat már a méhedben érzi, hogy nem akarod és nem szereted és később is fogja ha megszületett, nem hülyék a gyerekek.

Ne legyél önző és vetesd el inkább, ez a legjobb megoldás a te esetedben.

2022. jan. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%
Én. A világ legjobb döntése volt, hogy megtartottam, szeretem, imádom, a legnagyobb ajándék az életemben. Közhely, de akinek nincs, nem tudja milyen érzés. De ez én vagyok, hogy veled hogy lenne, azt nem tudhatjuk.
2022. jan. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
27%

Aztán, ha neki mégse jött be, még mindig kiteheti, nem?

Miért ne próbálkozna tovább, hátha mégis NEKI jó lesz, mert az Ő életébe pont beleillik majd és akkor Ő továbbra is jól érezheti magát, és nem kell majd NEKI szenvednie. Hányok.

2022. jan. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%
Na állj állj. 100% hogy férfiak irkálnak ide. :) Kérdező. Ha megtartod, akkor egy életen át a gyereked lesz. Nem csak 18 éves koráig, pedig 18 év rengeteg idő. Ha nem fogod tudni szeretettel felnevelni, akkor vetesd el. Inkább, minthogy te úgy éld le az életed hogy soha nem is akartad, és ő is csak szenvedni fog így.
2022. jan. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem meg amint jelet ad magáról, hogy ott van a hasadban, szeretni fogod. :) Olyan nincs, hogy ne szeress a saját gyereked, ez a legerősebb szeretet, kötelék, bármi az egész világon. Es szerintem ez magától jon, neked is jönni fog. Bizz magatokban, hidd el, hogy később, mikor öreg leszel, vagy idősebb, aldani fogod az eget, hogy van egy gyermeked. En ezt igy gondolom :)
2022. jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!