Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki úgy vállal gyermeket, hogy valójában csak egy kalandból származik, de nincs szíve elvetetni? Fel lehet egyedülálló fiatal lányként is nevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés

2019. nov. 4. 13:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokrétű kérdés ez, sok irányból lehet boncolgatni. Lehet rá mondani azt, h felelőtlen, felcsináltatta magát aztán a szülei nyakára szül. Azt is lehet mondani, hogy noha felelőtlen volt, vállalja a felelősséget, és megpróbálja tisztességesen felnevelni a gyereket. Ha még tanul az illető, otthon él, a szülei tartják el, akkor mindenképp a szülőkkel kell még beszélni, hogyan tovabb. Ha már önellátó, egyszerűbb a helyzet, ott saját döntés, de mérlegelni kell, h bizony rengeteg nehézség vár az illetőre. De h a kérdésre valaszoljak: igen, fel lehet, de sok lemondással jár az anya részéről.
2019. nov. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ első. Az a jó hír, hogy önellátó vagyok, dolgozom, havi fix 240-et keresek, van egy főiskolai diplomam... de! Ezer százalék, hogy az apja nem fogja vállalni, maximum a gyerektartast!


Ennek ellenére nem tudnám elvetetni.

2019. nov. 4. 14:05
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

Az is kérdés, hogy van-e megfelelő mennyiségű tartalékod? Az a fix 240 onnantól már nem lesz, hogy megszületik a baba, a CSED és GYED ennél lényegesen kevesebb lesz, viszont a kiadásaid meg fognak nőni. Úgy is menni fog?

Én annak idején vállaltam az első gyerekemet egyedül, de nem kalandból, csak előrehoztam kicsit a dolgot. Később összeköltöztünk és 3 gyerekünk lett összesen, sok éve együtt vagyunk.

Kalandból véletlenül fogant gyereket nem vállaltam volna be.

2019. nov. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem azért érdemes ennek a kérdésnek nem csak az anyagi, hanem a lelki, pszichológiai oldalát is megvizsgálni. Nem azt mondom, hogy emiatt elvetetném, hanem hogy emiatt sokkal jobban felkészülnék és folyamatosan járnék önismereti képzésekre amíg lehet.
2019. nov. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

Szia! Nagyon helyesen döntöttél, nekem sem lenne szívem semmi esetben sem elvetetni! Az a pici semmiről nem tehet! És felelősségteljes döntés volt, hidd el! Az anyagi oldalról meg annyit, hogy ésszel kell a babának vásárolni és nem 2000-ért venni egy darab bodyt, meg nem 200 ezerért babakocsit ;) egyébként boldog babavárást!

21 khm

2019. nov. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó, Neked is viszont kívánom! :)


Egyébként kicsit bicskanyitogató, amikor nekem is páran az anyagiak miatt kérdőjelezik meg a döntésem, holott stabil, bejelentett, 1 éves munkaviszonyom van, es nem is tervezek azonnal táppénzre menni ha nem muszáj, sőt... amíg lehet, dolgozni fogok.


Amugy meg ha folyton csak az anyagiakat nézném, az életben nem lehetne gyerekem, mert milliomos fix, hogy nem leszek soha. Most ezért vetetném el? Amikor az én vérem, és legbelül akarom, már most szeretem? Egyébként a 240 ezer nettó nem hiszem, hogy olyan kevés lenne, ennél sokkal alacsonyabb keresetből vállaltak már gyereket ..

2019. nov. 4. 17:58
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

A 240 az MOST 240. A CSED és a GYED nem lesz annyi. A GYES meg pláne. Táppénzről pont egy szót sem írtam, mert nekem speciel pont az a normális, ha valaki minél tovább dolgozik terhesség alatt is, és az ok nélkül azonnal táppénzre vonulókról megvan a magam különvéleménye. De et teljesen off, semmi köze a kérdésedhez.

Nem rosszindulatból írtam, csak elgondolkodtatásnak szántam. Nekem sem volt sok pénzem, kb. az elmúlt 5 évben mondhatom, hogy jól élünk. De nem voltam egyedül.

Az a baj, hogy támadásnak veszed. Nem kéne. Ennél sokkal cifárbbakat is kaphatsz majd később, nálam sokkal rosszindulatúbb emberektől. Véleményt kértél, én azt írtam. Tégy úgy, ahogy jónak látod. Kívánom, hogy minden jól sikerüljön és találj egy nagyon jó apát a gyermekednek, aki majd sajátjaként tudja szeretni Őt a vérszerinti helyett.

2019. nov. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem más egyedülálló nő kevesebb-ből is megoldja az anyagiakat.

Az ellátások nyilván alacsonyabb összegek lesznek, addig is érdemes spórolni.

Családtól, barátnőktől elsősorban ruhát, pelenkát kérj ajándékba.

Szerintem 1 évesen még pici, de 1.5 évesen akár be is adhatos bölcsibe, ebben az esetben fél évig kapod még a GYEDet a munkabéred mellett. Itt is tudsz félre tenni.

Ruhákban az a fontos, hogy 100% pamutból legyenek, aldiban és lidlben is kaphatóak ilyenek, egy 5 db-os bodycsomag 2.500 ft.

Overált, téli ruházatot használtan is lehet venni jó állapotban, ugyanez érvényes a játékokra is.

Kiságyból sem kell semmi extra, mi egy teljesen simát vettünk a Brendonban 12, vagy 15.000ft-ért, nem emlékszem már. Kókuszmatrac bele 10.000 ft. Matracból újat vennék, de ilyen kiságyat használtan, jó állapotban is lehet venne, fele pénzért.

Légzésfigyelőt, elektromos mellszívót bérelni is lehet bababoltokból.

A későbbiekben, amin nem spórolnék és nem vennék használtat, az a jó cipő, 10-15.000ft között vannak. Mi 3 hónapig havonta vettünk, gyorsan nőtt a lába, most már 3 hónapot is elvan egy cipővel.

Szerintem az anyagiak odafigyeléssel megoldhatóak.

Inkább az a kérdés, hogy mennyire fogod bírni az éjszakázást, ha rossz alvó a babád, illetve lesz-e segítséged, akár édesanyád, testvéred, barátnőd?

2019. nov. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%

Egy felelőtlen kalandból képes felelősségteljes döntést hozni. Ezt gondolom.

Tudom milyen rossz apa nélkül felnoni, de fel lehet és lehet boldog élete a gyermeknek. Ha pedig valaki elveteti, megoli, az meg csak esélyt sem ad neki :(

2019. nov. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
Rengeteg olyan kapcsolat van, ahol közösen vállalták a gyereket, apuka mégis hamar lelép....
2019. nov. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!